• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۳
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 1400012312524
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان تاکید کرد

ضرورت پیگیری مشکلات آب منطقه سیستان از وزارت امور خارجه

ضرورت پیگیری مشکلات آب منطقه سیستان از وزارت امور خارجه

ایسنا/سیستان و بلوچستان نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مشکلات آب منطقه سیستان از طریق وزارت امور خارجه و موضوع راه اندازی بازارچه های مرزی نیز از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام پیگیری شود.

به گزارش ایسنا آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار با ائمه جمعه و فرمانداران منطقه سیستان گفت: متاسفانه منطقه سیستان در طول سالیان اخیر با مشکلات مختلفی مواجه شده که بخشی از آن‌ به علت خشکسالی و بخشی در نتیجه ضعف دیپلماسی در عرصه‌های مختلف بوده است.

امام جمعه زاهدان ضمن ابراز تاسف نسبت به وضعیت کنونی در منطقه سیستان افزود: سیستان دارای سابقه تمدنی بالایی است و همواره دارای نیروهای خوش‌فکر و با انگیزه بوده به گونه ای که مسئولان این منطقه همواره از میان افراد بومی انتخاب شده‌اند و بودجه‌های عمرانی زیادی به سیستان سرازیر می شود اما با این وجود تغییر محسوسی در کاهش مشکلات صورت نمی‌پذیرد که باید دلیل آن را بیابیم.

آیت‌الله محامی بیان داشت: همه ابزارها برای توسعه منطقه فراهم بوده اما نتیجه لازم تحقق پیدا نمی‌کند که به نظر می‌رسد جنبه‌های فرهنگی در این جهت تاثیرگذار بوده است.

وی ادامه داد: تلاش های بسیاری برای تقویت همکاری و همدلی بین مجموعه فرمانداران و ائمه جمعه منطقه صورت گرفت که حالا نتیجه داده و این نعمت بزرگی است و امیدواریم این انس و الفت بین مسئولان منطقه تداوم پیدا کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به اینکه حجم انبوهی از فعالیت‌ها توسط مسئولان در دستگاه‌های اجرایی انجام می شود، اظهار کرد: قدردان تلاش های صورت گرفته هستیم و از کم کاری های صورت گرفته نیز گلایه‌مندیم و در فضای نظامی نیز علی رغم تلاش‌های دشمن در ایجاد آشوب و التهاب، نیروهای ما کارنامه درخشان و قابل قبولی دارند هر چند ممکن است کاستی هایی باشد که باید به دنبال رفع آنها باشیم.

وی برخی از تصمیم گیری هایی که در گذشته اتفاق افتاده را دچار کاستی‌هایی دانست و ضمن تاکید بر اولویت بندی طرح‌ها، ادامه داد: یکی از طرح‌هایی که باید از میان بد و بدتر گزینه بد را انتخاب کنیم، طرح رزاق است که حداقل به رفع مشکلات معیشتی مردم کمک کرده و مانع مهاجرت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات در شهرستان‌ها به دست خود ما قابل حل است و در موارد کلان‌تر نیازمند یکصدایی شهرستان ها در استان و در نهایت پیگیری آن در کشور خواهیم بود که البته باید مشکلات خود را اولویت بندی و به تدریج به دنبال حل آن باشیم.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: در روز های پایانی کار دولت قرار داریم و متاسفانه برخی مسئولان درگیر مسائل دیگر شدند و گاهی خدمت به مردم را فراموش می‌کنند و باید هر کدام این احساس را داشته باشیم که فرصت خدمت به مردم خیلی زود از بین می‌رود و باید قبل از این که پای میز محاکمه عدل الهی قرار بگیریم خودمان اعمال و میزان خدمت به مردم را محاسبه کنیم.

وی گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و این یک فرصت طلایی برای حل مشکلات فکری، روحی و اخلاقی و حتی فرصت خوبی برای خدمت و حل مشکلات مردم است که زمینه کار خیر وجود دارد و دیگران نیز در این ماه همراهی بیشتری با کارهای خیر دارند.

آیت الله محامی پیگیری مشکلات آب از طریق وزارت امور خارجه و همچنین دریافت مجوز راه اندازی بازارچه های مرزی در منطقه سیستان از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام را دو اولویت اصلی منطقه سیستان دانست و گفت: جمع دغدغه مند، دلسوز و همراه در پیگیری و حل این مشکلات موثر است در غیر این صورت کاری پیش نمی رود و باید از همین فرصت باقی مانده برای حل مشکلات نهایت استفاده را داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان خلوص نیت و کاهش وابستگی به دنیا را متذکر شد و خاطر نشان ساخت: رساندن طرح و پروژه ها به نقطه پایان و ریل گذاری مناسب برای ادامه روند پروژه در دولت جدید مهم است و باید کاری کنیم تا چسبندگی مردم به نظام بیشتر شود و اینکار با خدمت به مردم حاصل خواهد شد.

انتهای پیام