• دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۴
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 1400012312538
  • خبرنگار : 50426

رئیس اتحادیه یزد وعده داد؛

میوه در ماه رمضان گران نخواهد شد

 میوه در ماه رمضان گران نخواهد شد

ایسنا/یزد رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد گفت: کاهش قیمت میوه پس از تعطیلات نوروز، در ماه مبارک رمضان نیز تداوم خواهد داشت.

«حسین مشرف» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا بیان کرد: با توجه به کاهش تقاضای خرید میوه همزمان با پایان تعطیلات نوروزی، شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار هستیم و امیدواریم این روند کاهشی در ماه رمضان نیز بر بازار میوه حاکم باشد.

وی با بیان این که قیمت خیار سبز در بازار یزد رو به کاهش است، هر کیلو از این مصیفی را بین دو تا هفت هزار تومان اعلام کرد و افزود: هر کیلو گوجه فرنگی نیز بین ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم پیاز نیز بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان در میادین میوه و تره‌بار یزد عرضه می‌شود.

مشرف از کاهش قیمت سب‌زمینی در بازار نیز خبر داد و گفت: در حال حاضر هر کیلو سیب‌زمینی بین دو تا سه هزار تومان است.

وی با بیان این که خرمای سفره‌های افطار مردم یزد تامین است، افزود: قیمت هر کیلو خرمای خشتی براساس کیفیت از ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان و هر کیلو خرمای مضافتی از ۲۲ تا ۲۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه یزد در مورد دیگر اقلام موجود در بازار یزد و قیمت‌های فعلی نیز گفت: در حال حاضر هر کیلو لیمو ترش سفره‌ای در میادین یزد بین ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود ولی با وجود نوبرانه‌ی لیموی ریز بندرعباس، این قلم کالا در یزد نرخ بیشتری را به خود اختصاص داده است.

مشرف ادامه داد: اکنون هر کیلو پرتقال تامسون از ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان و پرتقال والنسیا از ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان است، هر کیلو سیب درختی نیز در بازار یزد بین شش تا ۱۶ هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد همچنین به عادت دیرینه‌ی برخی یزدیها مبنی بر افطار کردن با تکه‌ای هندوانه، گفت: در مورد تامین این میوه نیز نگرانی وجود ندارد و هرچند شاهد پایان فصل برداشت هندوانه جاسک در هرمزگان هستیم ولی فصل برداشت هندوانه شهر جیرفت در استان کرمان آغاز شده است و اکنون نیز هر کیلو هندوانه با قیمت ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

مشرف در پابیان متذکر شد: قیمت‌های ذکر شده در این خبر مربوط به میادین است و در میوه‌فروشی‌های شهر حداکثر ۳۰ درصد افزایش به سود فروشنده را خواهیم داشت.

انتهای پیام