• سه‌شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۲
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 1400012413115
  • خبرنگار : 50176

معاون استاندار لرستان:

شهرداری‌ها ۲۴۵ میلیارد به سازمان تأمین اجتماعی بدهکارند

شهرداری‌ها ۲۴۵ میلیارد به سازمان تأمین اجتماعی بدهکارند

ایسنا/لرستان معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: بخشودگی جرائم تأمین اجتماعی فرصتی طلایی برای شهرداری‌ها و سایر کارگاه‌هاست.

گودرز امیری در نشست با گودرزی مدیرکل تأمین اجتماعی و شهرداران لرستان اظهار کرد: اجرای طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان بدهکار تأمین اجتماعی فرصتی کلیدی و طلایی برای شهرداری‌های استان به‌منظور بهره‌مندی از تسهیلات آن و معافیت از پرداخت جرائم است.

وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی به‌واسطه خدمت به اقشار تحت پوشش از جمله بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران باید در اولویت شهرداری‌ها باشد، تصریح کرد: شهرداری‌های استان ۲۴۵ میلیارد تومان بابت پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی بدهکارند و با مغتنم شمردن طرح بخشودگی جرائم، شهرداری‌ها بدهی‌های خود را تعیین تکلیف و قبل از اتمام مهلت قانونی یعنی تا ۳۱ تیرماه یا به‌صورت یکجا پرداخت و یا تقسیط کنند.

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به مزایا و تسهیلات این طرح، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ مبنی بر تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی سازمان تأمین اجتماعی با رویکرد تقویت و رفع موانع تولید و تلاش برای کمک و احیاء کارخانه‌ها بحران دار و یا بدهکار این طرح را اجرایی کرد.

گودرزی مدیرکل تأمین اجتماعی استان همچنین در این جلسه افزود: به‌منظور تأمین سلامت کارفرمایان در شرایط کرونایی متقاضیان استفاده از این طرح، می‌توانند با مراجعه به سامانه eservices.tamin.ir تقاضای خود را برای بهره‌مندی از تسهیلات این طرح تا قبل از تاریخ ۱۴۰۰/۴/۳۱ ثبت و بدهی‌های خود تعیین تکلیف کنند.

انتهای پیام