• سه‌شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۸
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 1400012413317
  • خبرنگار : 50163

هم‌زمان با آغاز دهه تکریم و غبارروبی مساجد انجام شد؛

انتقاد امام جمعه سلطانیه از ضعف هیئت امنا در برخی از مساجد شهرستان

انتقاد امام جمعه سلطانیه از ضعف هیئت امنا در برخی از مساجد شهرستان

ایسنا/زنجان امام جمعه سلطانیه گفت: هیئت امنای مساجد با خدا قرارداد بسته‌اند و اگر نمی‌توانند به خانه خدا خدمت کنند، جای خود را به افراد دیگری بدهند.

حجت‌الاسلام عمران حسینی‌نسب در گفت‌وگو با ایسنا، به دهه تکریم و غبارروبی مساجد در استقبال از ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: طبق آیه شریفه قرآن فقط مُهتَدین و هدایت‌یافتگان که از نظر اعتقادی به خدا و قیامت ایمان دارند و از نظر عملی با اقامه نماز و ایتاء زکات اهل ترویج معنویت در جامعه هستند، توفیق آبادانی مساجد را هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ معنوی و با حضور خود در مساجد پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه طبق روایات هر کس یک شب یک چراغی در مسجد روشن کند و مسجد را از تاریکی در آورد، خداوند گناهان ۷۰ ساله او را می‌بخشد و اگر این کار را ۱۰ شب انجام دهد نمی‌توان پاداش او را توصیف کرد، متذکر شد: اگر کسی یک ماه چراغی در مسجد روشن کند، جسم او بر آتش جهنم حرام می‌شود.

حسینی‌نسب با بیان اینکه هیئت امنای مساجد باید در آبادانی ظاهری و معنوی مساجد پیشگام باشند، با انتقاد از حضور نیافتن هیئت امنا در مساجد و نمازهای جماعت، تصریح کرد: هیئت امنای مساجد با خدا قرارداد بسته‌اند و اگر نمی‌توانند به خانه خدا خدمت کنند، جای خود را به افراد دیگر دهند.

وی با اشاره به استقبال از ماه رمضان با غبارروبی مساجد در سلطانیه، یادآور شد: به مناسبت دهه تکریم و غبارروبی مساجد و در آستانه ماه مبارک رمضان، جمعی از جوانان این شهرستان مصلای نماز جمعه سلطانیه را غبارروبی کرده و با نصب علائم فاصله‌گذاری اجتماعی به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند.

انتهای پیام