• چهارشنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۵:۴۰
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 1400012514604
  • منبع : نمایندگی ایلام

مدیرکل استاندارد خبر داد:

آغاز طرح نظارت بر مواد غذایی پرمصرف ماه رمضان در ایلام

آغاز طرح نظارت بر مواد غذایی پرمصرف ماه رمضان در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل استاندارد گفت: طرح بازرسی، نظارت و کنترل کالاهای پر مصرف در ماه مبارک رمضان در مراکز عرضه و توزیع کالا در ایلام از سوی استاندارد آغاز شده است.

«مهناز همتی» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان و به دلیل حساسیت مصرف کالاها به خصوص در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا، در حوزه صنایع غذایی، طرح بازرسی و کنترل بازار به صورت ویژه اجرا می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح از طریق آزمون‌ها و کنترل‌هایی که بر روی کالاهای مصرفی و مورد نیاز شهروندان صورت می گیرد از رسیدن مواد غذایی، سالم بهداشتی و با کیفیت به دست روزه ‌داران اطمینان حاصل می‌شود.

 مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: در اجرای این طرح انواع کالاهای پرمصرف از جمله کشک مایع، شیرپاستوریزه و استرلیزه، قند، شکر، چای سیاه،  پنیرلاکتیکی، پنیر خامه‌ای، مایع، ژل ظرفشویی و سدیم هیپوکلریت از سوی تیم‌های نظارتی استاندارد مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

همتی با اشاره به افزایش میزان مصرف زولبیا و بامیه در این ماه ضمن هشدار نسبت به تولید غیراستاندارد این محصول، گفت: تولیدکنندگان موظف هستند برای تولید این محصول از روغن‌های خوراکی دارای نشان استاندارد و مخصوص سرخ کردن که در مقابل حرارت دارای مقاومت بالایی است، استفاده کنند.

وی از بازرسی مستمر ترازوهای مورد استفاده اصناف در این استان نیز خبر داد و تاکید کرد: به دلیل تولید و عرضه بیشتر کالاهای مصرفی، کنترل و آزمون ترازوهای مورد استفاده در مراکز عرضه و فروش این کالاها با جدیت بیشتری در دستور کار این اداره کل قرار دارد و به طور دوره ای و مستمر این مراکز مورد پایش و سنجش قرار می‌گیرند.

انتهای پیام