• پنجشنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۲
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 1400012614874
  • خبرنگار : 50029

آغاز طرح مهدوی و افطاری ساده در فارس

آغاز طرح مهدوی و افطاری ساده در فارس

ایسنا/فارس با حضور فرمانده ارشد آجا در فارس و کهگیلویه و بویراحمد طرح ایران همدل (اطعام مهدوی) با راه اندازی ۱۱۸ آشپزخانه و توزیع ۵۰ هزار پرس غذای گرم برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد فارس در مراسم افتتاحیه این طرح که با راه‌اندازی ۱۱۸ آشپزخانه و توزیع ۵۰ هزار پرس غذای گرم برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته در ماه مبارک رمضان یک میلیون پرس غذای گرم توسط خیرین و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی طبخ و بین نیازمندان سراسر استان توزیع شد.

به گزارش ایسنا به نقل از کمیته امداد محمد بذرافشان با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان مردم خیر فارس عنایت خود را نسبت به حمایت ایتام و نیازمندان استانکه تحت حمایت امداد هستند، داشتند، افزود: امسال در طرح اطعام مهدوی پیش بینی می‌شود یک و نیم میلیون پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان توزیع شود.

او ادامه داد: اولویت توزیع غذاهای طبخ شده با مددجویان کمیته امداد است و در کنار مددجویان این نهاد بین مددجویان بهزیستی و دیگر مراکز خیریه نیز غذا توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد فارس عنوان کرد: خانواده‌هایی که هرساله در آستانه ماه مبارک رمضان اقدام به پخت نذری می‌کردند و امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا قادر به پخت نذری نیستند می‌توانند نذورات خود را تحویل این نهاد دهند که با رعایت شیوه‌های نامه‌های بهداشتی غذا پخت و در اختیار افراد و خانواده‌های نیازمند قرار گیرد. 

بذرافشان گفت: در رمضان ۱۴۰۰ پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ هزار بسته معیشتی نیز بین خانواده‌های بی‌بضاعت کمیته امداد توزیع شود.

انتهای پیام