• پنجشنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 1400012615011
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

رئیس هواشناسی شهرستان:

۵۶ درصد مساحت اردستان درگیر خشکسالی شدید است

۵۶ درصد مساحت اردستان درگیر خشکسالی شدید است

ایسنا/اصفهان رئیس اداره هواشناسی اردستان گفت: کاهش قابل توجه باران در ۱۰ سال گذشته باعث شده ۵۶ درصد مساحت این شهرستان درگیر خشکسالی شدید شود.

جواد رمضانپور در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شرایط خشکسالی در چند ماه آینده بسیار شدید خواهد بود، اظهار کرد: کاهش قابل توجه باران در سال زراعی جاری باعث شده شهرستان اردستان در شرایط خشکسالی نسبتا شدید قرار گیرد، به طوری که شهر اردستان درگیر خشکسالی ۱۰۰ درصدی شده است.

وی افزود: تاکنون شاهد کاهش ۲۹ درصدی بارندگی بلندمدت در شهرستان اردستان هستیم، اما بررسی نقشه ها وضعیت بارش ها را در اردیبهشت ماه امسال نرمال تا فرانرمال نشان می دهد، ولی هر تغییری در میزان بارش ها نمی تواند کاهش بارندگی های سال زراعی را جبران کند.

رئیس هواشناسی اردستان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط دمایی که بالاتر از نرمال است، امسال سال سختی در بخش آب کشاورزی و شهری داریم و بر همین اساس لازم است تأمین آب از منابع مختلف مدیریت شود تا دچار مشکل نشویم.

رمضانپور با تأکید بر اصلاح الگوی مصرف مشترکان در بخش‌های خانگی، کشاورزی و صنعتی، گفت: شهرستان اردستان در شرایط خشکسالی نسبتا شدید است و زنگ خطر کم آبی و کاهش منابع آبی شهرستان در سال جدید به صدا درآمده و این موضوع ممکن است تبعاتی به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام