• پنجشنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 1400012615084
  • خبرنگار : 50010

فرماندار شهرستان خبر داد

طغیان کرونا در هشترود

طغیان کرونا در هشترود

ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار هشترود با اشاره به سیر صعودی و طغیان کرونا در این شهرستان گفت: ما هر روز شاهد افزایش مبتلایان و مرگ و میر در منطقه هستیم، به طوری که اگر رنگ سیاه را در رنگبندی‌ها اعمال می‌کردند قطعا هشترود سیاه بود.

امین امینیان در جلسه ستاد مبارزه و پیشگیری از کرونا، خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد قابل توجهی از اصناف سطح دو که نباید در ایام کرونایی فعالیت داشته باشند، به کار خود ادامه می‌دهند و از هشدارهای بهداشتی تبعیت نمی‌کنند درحالی که اداره صمت باید با متخلفان برخورد قانونی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تجمع افراد، تردد خودروهای غیر بومی، تردد شبانه خودروها و برگزاری مراسمات مختلف در هشترود هم‌چنان ممنوع است.

وی با بیان این‌که روند صعودی کرونا در هشترود به صورت موشکی است و این شهرستان افزایش ۱۸ برابری مبتلایان را تجربه می‌کند، یادآور شد: افزایش ۳۲۳ نفری افراد کرونایی در یک هفته اخیر در هشترود یک فاجعه است.

وی ادامه داد: میزان مبتلایان در هشترود از میانگین استانی و کشوری خیلی بالاست و زنگ خطر را در سطح شهرستان به صدا در آورده است. 

امینیان اظهار کرد: بیماری کرونا در هشترود طغیان کرده و اگر هشدارهای پزشکی رعایت نشود و همه اصناف نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام نکنند، با یک فاجعه انسانی روبرو خواهیم شد.

انتهای پیام