• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۴
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 1400012815963
  • خبرنگار : 50292

فرماندار ابرکوه در ستاد کرونا:

آمار نزولی نشود، ابرکوه را قرنطینه می‌کنیم

آمار نزولی نشود، ابرکوه را قرنطینه می‌کنیم

ایسنا/یزد فرماندار ابرکوه با اشاره به تداوم رصد و بازرسی از بخش‌های مختلف شهرستان در رابطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا روز دوشنبه آتی، تاکید کرد: اگر تا این روز آمار نزولی نداشته باشیم، قطعاً کلیه اصناف تعطیل و شهرستان قرنطینه خواهد شد.

«محمدحسین امامی» در نشست فوق العاده ستاد شهرستان مقابله با کرونا که به دنبال افزایش آمار مبتلایان فرودین‌ماه کرونا در شهرستان ابرکوه عصر دیور زدر فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: چهار تیم نظارتی برای کنترل واحدهای صنفی، فروشگاه‌ها، بانک‌ها، مراکز خدمات‌رسانی و دیگر بخش‌ها تشکیل و در صورت رعایت نشدن پروتکل‌ها حتی توسط ارباب‌رجوع، واحد مربوطه با هماهنگی دادستان پلمب می‌شود.

وی تصریح کرد: نظارت و رصد تیم‌های بازرسی تا روز دوشنبه ۳۰ فروردین‌ماه تدوام خواهد داشت ولی اگر تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت نشود و آمار نزولی نداشته باشیم، قطعاً کلیه اصناف تعطیل و شهرستان قرنطینه خواهد شد.

امامی با تاکید بر کتوب شدن کلیه نیازهای بیمارستان شهرستان جهت پیگیری‌های لازم جهت تأمین آنها، گفت: متولیان حوزه درمان در شهرستان باید هماهنگی‌های لازم را با بیمارستان‌های تفت و یزد برای پذیرش بیماران کرونایی شهرستان انجام دهند تا در صورت مراجعه، بیماران دچار سرگردانی نشوند.

«عبدالحسین اکرمی» رئیس شبکه بهداشت و درمان ابرکوه نیز از افزایش هفت برابری مبتلایان کرونای شهرستان در فروردین‌ماه نسبت به اسفندماه ۹۸ خبر داد و گفت: از ابتدای فروردین تا کنون تعداد ۵۰۵ کرونا مثبت شناسایی و در دو هفته اخیر به اوج خود رسیده که بسیار نگران‌کننده است.

وی میانگین سنی مبتلایان در پیک فعلی را جوانان خواند و ادامه دا«: از نظر جغرافیایی می‌توان گفت تمامی نقاط شهرستان آلوده است.

«علی‌اکبر عسکرنژاد» رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیا ابرکوه نیز از بستری شدن ۱۱۴ بیمار کرونایی طی ۱۴ روز اخیر خبر داد و افزود: آمار بستری‌ها در بیمارستان شهرستان رشد ۱۰ تا ۱۲ درصدی نسبت به ماه گذشته داشته و در دو هفته اخیر شاهد فوت سه بیمار کرونایی در شهرستان بودیم.

وی سرعت انتشار و انتقال ویروس در این پیک را بسیار نگران‌کننده خواند و عنوان کرد: با وجود در مدار بودن هر دو دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان، در این پیک بعد از دو ماه برای اولین بار با مشکل کمبود اکسیژن مواجه و مجبور شدیم از کپسول استفاده کنیم.

عسکرنژاد با تأکید بر اینکه درصد استفاده از ماسک در شهرستان پایین است، تأکید کرد: اگر آمار همچنان بدین شکل افزایشی باشد، قطعاً در بیمارستان با مشکل نیرو مواجه خواهیم شد و قطعاً هفته جاری، هفته بسیار سختی خواهد بود که اگر شرایط توسط مردم جدی گرفته شود، می‌توانیم بخشی از فشار کار را از روی دوش کادر درمان برداریم.

انتهای پیام