• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۶
  • دسته‌بندی: پژوهش
  • کد خبر: 1400012815979
  • خبرنگار : 30165

مقاله مشترک استاد ایرانی در نشریه ای با ضریب تاثیر 8.27

مقاله مشترک استاد ایرانی در نشریه ای با ضریب تاثیر 8.27

معاون علمی دانشگاه آزاد خمینی شهر از چاپ مقالات عضو هیأت علمی گروه برق این واحد دانشگاهی در مجله IEEE Transactions on Smart GRID با ضریب تاثیر 8.27 که یکی از معتبرترین مجلات مهندسی برق در دنیاست، خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر علی حیدری در این باره اظهار کرد: این مقالات نتیجه همکاری های علمی بین المللی مهدی بهاری زاده، عضو هیأت علمی گروه برق دانشگاه آزاد خمینی شهر با عضو هیأت علمی دانشگاه جنوبی دانمارک و عضو هیأت علمی دانشگاه هنگ کنگ بوده است. طی این همکاری ها بهره مندی از امکانات آزمایشگاه های ریزشبکه دانشگاه جنوبی دانمارک و دانشگاه هنگ کنگ فراهم شده است.

وی در خصوص تحقیقات انجام شده افزود: سیستم قدرت به عنوان بزرگترین سیستم ساخته شده به دست بشر همواره مورد توجه محققان بوده است. این سیستم ها به تازگی دستخوش تغییراتی شده اند. یکی از این موارد، فراهم کردن عملکرد خودگردان بخش های کوچک سیستم قدرت به نام ریزشبکه هاست. ریزشبکه ها چالش هایی از جمله تأمین برق با کیفیت برای مشترکین، عملکرد مطمئن تجهیزات شبکه، پایداری و ... دارند.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، در تحقیقات انجام شده توسط مهدی بهاری زاده، تأمین برق با کیفیت و عملکرد مطمئن تجهیزات مورد توجه قرار گرفته و عملکرد شبکه بهبود یافته است.

انتهای پیام