• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۵
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 1400012816236
  • خبرنگار : 71626

همایون امیرزاده خبر داد

پیگیری وزارت ارشاد برای تامین سهمیه ارزی کاغذ

پیگیری وزارت ارشاد برای تامین سهمیه ارزی کاغذ

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از "پیگیری جدی موضوع تخصیص سهمیه ارزی کاغذ از سوی این وزارتخانه" خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال تخصیص پیدا نکردن اعتبار ارز کاغذ یارانه‌ای در سال ۱۳۹۹، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری‌ها و اقدامات این وزارتخانه را تشریح کرد.

به گفته همایون امیرزاده، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری‌های مستمری برای تامین و تخصیص ارز مورد نیاز کاغذ چاپ و تحریر داشته است.

او با اشاره به ارسال چهار نامه از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به رئیس‌جمهور، معاون اول و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، تصریح کرد: علاوه بر رایزنی‌های مکرر انجام‌شده در این پیگیری‌ها ضمن تشریح شرایط موجود و نیاز ضروری کشور به برقراری سهمیه ارزی کاغذ مخاطرات احتمالی عدم تخصیص و تامین ارز کاغذ بر فضای کار و کسب‌های حوزه نشر و مطبوعات با صراحت مورد اشاره قرار گرفته است.

امیرزاده گفت: در این نامه‌ها که از خرداد تا اسفند سال ۱۳۹۹ ارسال شده، ارز مورد نیاز برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به مبلغ حداقل ۸۰ میلیون دلار برآورد شده است.

او در پایان تلاش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تامین ارز مورد نیاز کاغذ را همه‌جانبه و مستمر دانست و ابراز امیدواری کرد که مراجع ذی‌ربط هم با اقدام سریع و به‌موقع ضمن حمایت از حوزه نشر و مطبوعات کشور با تخصیص سهمیه ارزی مورد نیاز موجب آرامش فضای کار و کسب حوزه‌های مرتبط باشند.

انتهای پیام