• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۶
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 1400012816237
  • خبرنگار : 50176

استاندار خبر داد:

رشد ۵ برابری فوتی‌های کرونایی لرستان

رشد ۵ برابری فوتی‌های کرونایی لرستان

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: آمارها در استان حکایت از افزایش سریع ابتلا، بستری و مرگ بر اثر کرونا در سال جدید دارد.

دکتر سیدموسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: گزارش‌های ارائه شده نشان از این دارد که کشور همچنان در روند صعودی ابتلا به کرونا قرار گرفته و در لرستان نیز وضعیت به همین شکل بوده و متأسفانه آمار ابتلاء، بستری و فوت بر اثر بیماری به‌شدت در حال افزایش است.

وی اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده از ابتدای شیوع کرونا تا پایان اسفند سال گذشته حدود ۷۰ هزار نفر در لرستان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که با یک روند رو به رشد سریع تعداد بیست هزار نفر مبتلا فقط در فروردین امسال به این آمار افزوده شده است.

خادمی با اشاره به اینکه میزان بستری‌ها و فوت به‌شدت در حال افزایش است، افزود: تعداد مرگ‌های بر اثر کرونا در استان نسبت به اسفند گذشته ۵ برابر شده و در تعداد بستری‌ها نیز به همین نسبت رشد داشته‌ایم که متأسفانه این روند در حال افزایش است.

استاندار لرستان تصریح کرد: در این شرایط تنها راه مهار بیماری و کنترل آن رعایت نکات بهداشتی، پرهیز از هرگونه مسافرت، تردد ها، تجمعات و دورهمی های غیر ضروری است.

خادمی در ادامه از موضوع واردات واکسن بیشتر به کشور خبر داد و گفت: در جلسه امروز واکسینه کردن تعداد بیشتری از مردم در بهار و تابستان امسال با استفاده از واکسن های وارداتی و واکسن های تولید داخل مورد بحث قرار گرفت.

وی همچنین یادآور شد: تاکنون حدود ۸۵۰۰ واکسن به لرستان وارد و تزریق آن‌ها انجام شده که با ورود محموله جدید واکسن به استان تزریق آن‌ها نیز صورت می‌گیرد.

استاندار لرستان در پایان گفت: در شرایط کنونی تمام شهرستان‌های استان به لحاظ رنگ‌بندی کرونا در وضع قرمز قرار دارند و وضعیت در دو شهرستان بروجرد و ازنا بسیار خطرناک است که توجه بیش از پیش مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی در این رابطه ضرورت دارد.

انتهای پیام