• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۱
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 1400012816257
  • خبرنگار : 50046

یک مسئول خبر داد:

بهره برداری از "دستگاه آیلس" در فرودگاه بجنورد طی هفته های آینده

بهره برداری از "دستگاه آیلس" در فرودگاه بجنورد طی هفته های آینده

ایسنا/خراسان شمالی رئیس فرودگاه بجنورد از بهره برداری دستگاه آیلس در این فرودگاه طی چند هفته آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: به کمک این دستگاه ایمنی پرواز ۴ تا ۵ برابر افزایش می یابد.

ابراهیم قدمگاهی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه دستگاه آیلس حدود شش سال گذشته برای فرودگاه بجنورد خریداری و نصب شد، اظهارکرد: اما از آن زمان تاکنون از این دستگاه استفاده ای نشده است و کم کم زمان بازنشستگی آن فرا می رسید.

وی افزود: برای اینکه از این دستگاه در فرودگاه بجنورد مورد استفاده قرار گیرد، طرح پروازی آماده شد و به سازمان هواپیمایی کشور اعلام شده است.

قدمگاهی ادامه داد: منتظر آن هستیم تا این طرح در AIP درج شود که بعد از آن طرح پروازی مورد نظر با کمک دستگاه آیلس در این فرودگاه اجرایی می شود.

وی در پاسخ به این سوال که شش سال گذشته هدف از نصب این دستگاه را افزایش دید خلبان به هنگام نشست در فرودگاه اعلام شد و آیا این دستگاه این کاربری را خواهد داشت؟ توضیح داد: اجرای طرح پروازی مورد نظر با کمک این دستگاه ایمنی پرواز را حدود چهار تا پنج برابر افزایش می دهد.

این مقام مسئول تاکید کرد: یکی از اهداف مهم ما در این فرودگاه انجام پروازهای ایمن بود که با بهره برداری از این دستگاه به این هدف خواهیم رسید.

انتهای پیام