• شنبه / ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۸
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 1400012816347
  • خبرنگار : 50031

رئیس علوم پزشکی شیراز:

شیراز در تزریق روزانه واکسن کرونا پیشتاز است

شیراز در تزریق روزانه واکسن کرونا پیشتاز است

ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادعا کرد که شیراز به لحاظ تعداد واکسن‌های کرونای تزریق شده در روز، نسبت به سایر نقاط کشور پیشتاز است.

دکتر مهرزاد لطفی شنبه ۲۸ فروردین در سیصد و سومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ علوم پزشکی شیراز، با طرح ادعای صدرنشینی شیراز و انجام بیشترین تزریق روزانه واکسن کرونا، در کشور، از دست اندرکاران تیم واکسیناسیون کووید۱۹ قدردانی و اعلام کرد: با برنامه‌ریزی و تلاش انجام شده، بیش از ۲۵۰۰ نفر از کارکنان بهداشت و درمان طی یک روز در شیراز واکسینه شدند.

او از مشارکت بیمارستان ها و مراکز درمانی خصوصی در راستای خدمت رسانی به مبتلایان در موج جدید کرونا، گفت: هم اکنون بیش از ۲۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان فارس بستری هستند و مدافعان سلامت به صورت شبانه روزی و بی وقفه، برای نجات آنان تمامی تلاش خود را به کار بسته اند.

روزه‌داران از حضور در فضاهای بسته جمعی پرهیز کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با امید قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ماه مبارک رمضان، از روزه‌داران درخواست کرد که به هیچ عنوان در تجمعات برگزار شده در اماکن سرپوشیده و برگزاری مراسم در این روزها، پرهیز کنند.

لطفی به مردم توصیه کرد تا در صورت تماس با بیمار مبتلا به کرونا یا دارا بودن علائم بیماری، به پزشک خانواده مراجعه کنند، چرا که مراجعه دیرهنگام سبب انتشار بیشتر بیماری و به خطر افتادن سلامتی اطرافیان می شود.

او با این هشدار که کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی سبب اوج گیری بیشتر کرونا می شود، از مردم خواست تا از مراجعه بی مورد به آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و بیمارستان ها خودداری کنند تا ارایه خدمات درمانی به بیماران و روند رسیدگی به مراجعان و مبتلایان به خوبی انجام شود.

لطفی ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

انتهای پیام