• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 1400013017790
  • خبرنگار : 50006

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خبر داد

ثبت رکورد بیشترین آمار مبتلایان کرونایی در اهر

ثبت رکورد بیشترین آمار مبتلایان کرونایی در اهر

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: با توجه به انجام تست‌های PCR و رپید تست کرونا، تعداد ۱۳۹ بیمار کرونایی جدید طی یک روز در این شهرستان شناسایی شده و رکورد ثبت بیشترین آمار مبتلایان در طول شیوع ویروس کرونای این شهرستان نیز شکسته شد.

محمد میرزاپور در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: متاسفانه در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان بستری بوده و ۱۱ نفر از آن‌ها نیز به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند.

وی برگزاری هرگونه تجمعی، خصوصا در فضای سربسته را به شدت خطر آفرین عنوان کرد و گفت: با توجه به گزارش‌های رسیده مبنی ‌بر برپایی جلسات انتخاباتی و ازدحام در منازل توسط برخی داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اهر، توصیه می‌کنیم تا مردم از برگزاری این گونه جلسات در ایام کرونایی پرهیز کنند.

وی گفت: در صورت ادامه برگزاری این گونه جلسات و اطلاع ستاد کرونای شهرستان، برگزار کنندگان جلسات به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی با تشکیل پرونده به دستگاه قضایی و مراجع ذی‌صلاح معرفی می‌شوند.

میرزاپور مجموع آمار مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان اهر را ۶۸۸۴ نفر قطعی ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۵۷۸۱ نفر از جمعیت شهری و ۱۱۰۳ نفر از جمعیت روستایی را شامل می‌شود که متاسفانه با فوت سه بیمار جدید دیگر، مجموع جانباختگان از این بیماری در شهرستان به ۲۱۷ نفر رسیده است.

انتهای پیام