• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400013017916
  • خبرنگار : 50089

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

بنا به مصالح مردم از واکنش به نقدهای ناصواب خودداری می‌کنیم

بنا به مصالح مردم از واکنش به نقدهای ناصواب خودداری می‌کنیم

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در شورای پنجم فضا برای پاسخگویی به نقدهای ناصواب آماده است. مستندات برای ارائه روشن است، اما بنا به مصالح مردم از واکنش نشان دادن خودداری می‌کنیم ولی اجازه فرصت‌طلبی را هم نمی‌دهیم.

محمدرضا حیدری، امروز در صدوبیست‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد، اظهارکرد: وارد موج چهارم کرونا شده‌ایم. در ابعاد مختلف اقتصادی و اجتماعی جامعه دچار مشقت شده است و راه‌حل اساسی برای حل این مشکل تأمین واکسن است که امیدواریم دولت‌مردان ما تصمیم جدی بگیرند.

وی افزود: کاهش نزولات آسمانی یکی از بحران‌های سال۱۴۰۰ است. در ۹ استان کشور کاهش بارندگی داشته‌ایم و شرایط خکشسالی در حال تشدید است. در همین راستا دستگاه‌های فرهنگی، رسانه ملی و حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری باید در خصوص کاهش مصرف آب اقدامات فرهنگی انجام دهند. همچنین تسریع در اجرای پروژه‌های جداسازی آب خام از آب شرب مصرفی ضروری است.

حیدری در ادامه با بیان اینکه شورای اجتماعی محلات با فرارسیدن ماه مبارک رمضان اقدام به راه‌اندازی پویش «شهر مهربانی» کرده ‌است، گفت: این پویش در سه حوزه آزادسازی زندانیان غیرعمد، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و دلجویی از خانواده‌های شهدای سلامت با عنوان «مرهمی بر سوگ تو» اجرا می‌شود. این پویش باید فراگیر شود. مردم همیشه نشان داده‌اند که در امور خیرخواهانه پای کار هستند. 

باید دلایل عدم اجرای برخی مصوبات شورا از سوی شهرداری با جدیت پیگیری شود

وی با بیان اینکه «از عمر شورای پنجم چند ماهی بیشتر باقی نمانده است و ما پیگیر اجرای پروژه‌هایی که به مردم قول آن‌ها را داده‌ایم، هستیم.» خاطرنشان کرد: نظارت مستمر برای بهره‌برداری طرح‌ها در دست اجرا است و باید دلایل عدم اجرای برخی مصوبات شورا از سوی شهرداری با جدیت پیگیری شود. فعالیت شورای پنجم همچنان ادامه خواهد داشت.

حیدری تاکید کرد: برخی در ماه‌های اخیر اقدام به مصادره برخی خدمات شورای پنجم به نفع خود کرده‌اند که کار درستی نیست. ما به قضاوت‌های ناصواب برای برگشتن امید و اعتماد به مردم پاسخ محکم خواهیم داد. همه باید در جهت تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات تلاش کنند و ناامیدکردن مردم و نقدهای غیراخلاقی کاری خلاف ارزش است.

رقبا به جای ناامید کردن مردم برنامه آینده خود را بگویند

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات پرشور الزاماتی دارد و بخش‌های نظارتی نیز باید فضای رقابتی را باز بگذارند، عنوان کرد: اگر دوستدار واقعی نظام و انقلاب هستیم همه باید برای ایجاد امید در مردم تلاش کنیم. متوسل شدن به روش‌های ناصواب برای کمرنگ نشان دادن خدمات مشکلی را حل نمی‌کند. رقبا بهتر است به جای ناامید کردن مردم برنامه آینده خود را بگویند.

انتهای پیام