• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۲
  • دسته‌بندی: جهاد دانشگاهی
  • کد خبر: 1400013018022
  • منبع : جهاد دانشگاهی

بابونه؛ دمنوشی که به رفع عطش کمک می کند

بابونه؛ دمنوشی که به رفع عطش کمک می کند

عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی  گفت: مصرف دمنوش بابونه در سحر عطش و تشنگی ناشی از روزه داری را کاهش می دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، دکتر ساره حسینی گفت: بابونه یکی از قدیمی ترین گیاهان دارویی است که دارای خواص درمانی بسیاری است.

عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: در ایام ماه مبارک رمضان می توان با تهیه چای یا دمنوش بابونه از خواص درمانی بی نظیر این گیاه بهره جست.

وی با اشاره به اینکه بابونه یک آرامبخش طبیعی و ضد افسردگی است و دمنوش آن خاصیت آرام بخشی داشته و کاهنده موثر اضطراب است و در رفع بی خوابی مفید می باشد، بیان کرد: گیاه بابونه به عنوان تسکین دهنده درد و یک عامل ضد اسپاسم در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: نوشیدن چای یا دمنوش بابونه تب را کاهش داده و برای درمان سرماخوردگی و همچنین تسکین سردرد های ناشی از روزه گرفتن مفید است.

دکتر حسینی با بیان اینکه بابونه خاصیت ضد سرطانی دارد، افزود: دمنوش بابونه مقوی قلب، مغز و معده بوده و مصرف آن در درمان انواع اختلالات دستگاه گوارش از جمله نفخ ، سوء هاضمه، اسهال، بی اشتهایی و حالت تهوع مفید است و مصرف ان در زمان افطار توصیه می شود.

وی با تاکید بر این که مصرف دمنوش بابونه در دوران بارداری توصیه نمی شود، یادآور شد:  مصرف دمنوش بابونه در سحر عطش و تشنگی ناشی از روزه داری را کاهش می دهد.

انتهای پیام