• دوشنبه / ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۷:۳۲
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 1400013018199
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

مدیر مرکز مدیریت ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

ریزش خیابان "نظر" ارتباطی با پدیده فرونشست ندارد/ بافت نرم خاک دلیل حادثه

ریزش خیابان "نظر" ارتباطی با پدیده فرونشست ندارد/ بافت نرم خاک دلیل حادثه

ایسنا/اصفهان مدیر مرکز مدیریت ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: حادثه امروز ریزش خیابان نظر میانی ارتباطی با پدیده فرونشست در اصفهان ندارد و به دلیل بافت نرم و عدم مقاومت کافی خاک این منطقه است.

عباس عباسی خاک در گفت‌وگو با ایسنا درباره حادثه امروز ریزش خیابان نظر میانی، اظهار کرد: در حادثه ریزش خیابان نظر میانه، لوله آب دچار شکستگی شد، اما لوله فاضلاب دچار آسیب نشد و خوشبختانه با رفع مشکل لوله آب، حدود یک ساعتی است که آب این منطقه متصل شده است.

وی درباره دلایل ریزش این خیابان با توجه به اینکه به تازگی توسط شهرداری سنگفرش شده است، گفت: بافت خاک این منطقه به نوعی است که از گذشته تاکنون همواره دچار ریزش می شود و حادثه امروز ارتباطی با فرسودگی لوله های شبکه آب و فاضلاب اصفهان نداشته است.

مدیر مرکز مدیریت ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: متاسفانه لوله های آب و فاضلاب این منطقه بر بستری قرار گرفته که مناسب نیست، اما با توجه به اینکه ساخت و سازهای این منطقه مربوط به گذشته بوده است، چاره ای جز این نبوده است.

عباسی خاک، با تاکید بر اینکه بستر خاک خیابان نظر میانی که لوله های آب و فاضلاب زیر آن قرار گرفته همواره بر اثر رفت و آمد و تردد خودروها، بافت آن دچار ریزش می شود، تصریح کرد: حادثه ریزش خیابان نظر میانی ارتباطی با پدیده فرونشست و فروچاله ها در اصفهان ندارد و به دلیل بافت نرم و عدم مقاومت کافی خاک این منطقه است.

وی همچنین عامل خارجی ریزش این خیابان را مربوط به اقدامات شهرداری اصفهان برای پیاده روسازی دانست و توضیح داد: شهرداری اصفهان از پیش از عید در دو طرف خیابان اقدام به سنگفرش کردن و باغچه کاری خیابان نظر میانی کرد، اما قبل از آن شرکت آبفا به شهرداری اعلام کرده بود که قبل از هر گونه ساخت و ساز، با شرکت آبفا تعامل داشته باشد تا نسبت به عبور تاسیسات آبفا به آنها اطلاع رسانی لازم انجام شود، تا از وقوع هر گونه حادثه جلوگیری شود.

مدیر مرکز مدیریت ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: متاسفانه این هماهنگی ها به صورت کامل انجام نشد و در واقع روش آبیاری غرقابی باغچه های این خیابان و نشتی آب به زیر سنگ فرش ها موجب شد با توجه به جنس خاک این منطقه و عبور و مرور بالا در این خیابان، آسفالت و سنگ فرش آن دچار ریزش شود.

عباسی خاک با بیان اینکه لوله های آبفا، به قطر ۴۰۰ و از جنس چدن است که در سرتاسر خیابان نظر شرقی، میانی و غربی است، افزود: این لوله در کنار این پیاده راه قرار دارد که متاسفانه بر اثر نشست، سنگ فرش ها بر روی لوله آب و فاضلاب ریزش کرده و موجب شکستگی این لوله شده است.

وی تاکید کرد: مطابق قانون باید حریم لوله های آب و فاضلاب در هر گونه ساخت و سازی رعایت شود که متاسفانه این هماهنگی از سوی شهرداری ضعیف بود.

مدیر مرکز مدیریت ارتباط با مشتریان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درباره شکستگی لوله آب و قطع آب این منطقه، گفت: در حال حاضر اتصال آب انجام شده است، اما به دنبال کاری هستیم تا آبرسانی خیابان نظر میانی از طریق لوله هایی غیر از این محدوده برقرار و لوله های آبرسانی این منطقه جمع آوری شود تا در صورت هر گونه حادثه ریزش در خیابان نظر میانی، دیگر دچار قطعی آب نشویم.

وی با بیان اینکه هم اکنون آب این منطقه متصل است، اضافه کرد: همچنین بخش کوچکی از خیابان نظر میانی در محدوده ای که لوله دچار مشکل شده بود توسط شرکت آب و فاصلاب با تانکر آبرسانی شده تا مردم درگیر بی آبی نباشند.

انتهای پیام