• سه‌شنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۰
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 1400013118769
  • خبرنگار : 71620

با صدور بیانیه ای انجام شد

تقدیر نمایندگان از تلاش ۱۴ ماهه نمکی و کادر درمان کشور

تقدیر نمایندگان از تلاش ۱۴ ماهه نمکی و کادر درمان کشور

۲۳۵ نماینده مجلس در بیانیه ای از همه فعالیت های پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی بهداشتی- درمانی و همه مدیران و وزیر بهداشت تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه که علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی امروز (سه شنبه) قرائت کرد، به شرح زیر است:

« ۱۴ ماه از شروع بیماری منحوس کرونا در جهان و به تبع آن در کشور اسلامی ما می گذرد، در ۱۴ ماه گذشته تلاشگران عرصه سلامت اعم از پزشکان و پرستاران و کلیه کادر درمانی با تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر خویش حماسه مثال زدنی را به منصه ظهور درآورند. به نحوی که یادآور ایثارگری ها و جانفشانی های دوران دفاع مقدس شد. به موازات ایثارگری هایی که به تعبیر رهبری مجاهدت نستوه نام گرفت دستاوردهای عظیم در توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی در کمترین زمان و نیز تامین تجهیزات و دانش فنی داخل و همچنین دستیابی به دانش روز و تامین داورهای مورد نیاز علیرغم تحریمهای ظالمانه، درخور تحسین است. مشارکت فعالانه بخشهای مختلف کشور به ویژه نیروهای مسلح، بسیجیان دلاور در قالب طرح شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی که با محوریت وزارت بهداشت به انجام رسید یکی دیگر از اقدامات در حوزه سلامت کشور بود. در این میان همدلی، یکپارچگی و فرماندهی وزارت بهداشت به عنوان تولیت نظام سلامت ستودنی و قابل ستایش است. اینک ما نمایندگان مجلس ضروری می دانیم که از ۱۴ ماه تلاش خستگی ناپذیر پزشکان و پرستاران و دیگر اعضای کادر بهداشت و درمان و مدیران بخش بهداشت و درمان و البته از وزیر دلسوزشان صمیمانه تشکر کنیم. از همه درخواست می کنیم که در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری نظرات کارشناسانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در تصمیم گیری ها لحاظ و عملیاتی کنند.»

انتهای پیام