• سه‌شنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۶:۵۸
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400013119094
  • خبرنگار : 50246

فرمانده انتظامی نیشابور:

باند متهمان سرقت ۴ و نیم میلیاردی فیروزه در نیشابور متلاشی شد

باند متهمان سرقت ۴ و نیم میلیاردی فیروزه در نیشابور متلاشی شد

ایسنا/خراسان رضوی فرمانده انتظامی نیشابور از شناسایی و دستگیری متهمان باند سرقت ۴ و نیم میلیارد ریالی فیروزه در این شهرستان خبر داد.

بنا بر گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "حسین دهقان‌پور گفت: در پی اعلام شکایت یک شهروند مبنی بر سرقت فیروزه از مغازه‌اش، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد متهمان به صورت بسیار حرفه‌ای و ماهرانه وارد مغازه شده و پس از سرقت مقادیری فیروزه با یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه از محل متواری شده‌اند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور با استفاده از شیوه‌های نوین پلیسی و سرنخ‌های به جا مانده تحقیقات را آغاز و محل اختفای یکی از متهمان را در یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی شناسایی و با اخذ نیابت قضایی در اقدامی ضربتی او را دستگیر کردند.

وی گفت: متهم در مواجهه با مستندات پلیس علاوه بر بزه انتسابی (سرقت از مغازه فیروزه فروشی) به ارزش تقریبی ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به ۲ فقره سرقت از خانه مسکونی و یک فقره سرقت موتورسیکلت از شهرستان‌های دیگر اعتراف و ۲ همدست خود را نیز معرفی کرد.

دهقانپور بیان کرد: با دستگیری ۲ متهم دیگر پرونده‌ و پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها فیروزه‌های سرقت شده و تعدادی لوازم خانگی و همچنین یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی نیشابور تصریح کرد: تحقیقات از این متهمان که تحت تعقیب پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز بوده‌اند برای کشف دیگر اقدام‌های مجرمانه احتمالی آن‌ها ادامه دارد.

انتهای پیام