• سه‌شنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ / ۲۱:۰۹
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 1400013119194
  • منبع : نمایندگی اردبیل

معاون استاندار اردبیل خبر داد

کاهش تردد روزانه و شبانه شهروندان در اردبیل / محدودیت‌ها تمدید می‌شود

کاهش تردد روزانه و شبانه شهروندان در اردبیل / محدودیت‌ها تمدید می‌شود

ایسنا/اردبیل معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: از امروز و با اعمال محدودیت‌های بیشتر به کاهش تردد روزانه و شبانه شهروندان کمک می‌کنیم تا از انتشار ویروس کرونا کاسته شود.

بهروز ندایی سه شنبه 31 فروردین ماه در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا در اردبیل اظهار کرد: به صورت روزانه جلسات ستاد مقابله با کرونا تشکیل خواهد شد تا با رصد دقیق عوامل مؤثر در انتشار ویروس و اعمال محدودیت‌ها، به کنترل این بیماری کمک کنیم.

وی با قدردانی از نیروی انتظامی به ویژه پلیس راه و پلیس راهور در کنترل ورود و خروج خودروها و همچنین جلوگیری از ترددهای غیرضرور شبانه در شهرهای مختلف استان تصریح کرد: این موضوع از امروز تشدید می‌شود و تردد شهروندان به صورت غیرضرور به مناطق مختلف شهر کاسته شده تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل از شهروندان خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کنترل بیماری کمک کرده و اصناف نیز با تعطیلی واحدهای صنفی تا موعد مقرر و اعلام شده به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا کمکی مؤثر کنند.

ندایی افزود: به صورت جدی تردد شبانه شهروندان و خودروها کنترل می‌شود و در این زمینه با اطلاع‌رسانی دقیق سعی بر این است تا هموطنان شرایط مناسبی را برای کاستن از نگرانی‌ها و دغدغه‌ها در پیک چهارم کرونا کمکی مؤثر داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این جلسه به آمار بستری‌ها تا رقم 114 نفر اشاره کرد و گفت: شمار جان‌باختگان کرونا در مرز دو رقمی است به طوریکه امروز 9 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان اردبیل جان خود را از دست داده‌اند.

شهرام حبیب‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تنها دانشگاه علوم پزشکی مسئول کنترل این بیماری نیست بلکه در یک عزم جدی و فراگیر همه پای کار بیایند و اجازه ندهند تا بیش از این با جان مردم بازی شده و عده‌ای با بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری به انتشار ویروس کمک کنند.

وی اضافه کرد: ویروس کرونا در سطح استان جولان می‌دهد و اگر ما پایبند به پروتکل‌های بهداشتی به ویژه زدن ماسک، پرهیز از تجمعات و رعایت فاصله 1.5 متری نباشیم، قطعا روزهای بحرانی را در اردیبهشت ماه تجربه خواهیم کرد.

انتهای پیام