• چهارشنبه / ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۷
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 1400020100077
  • منبع : نمایندگی آذربایجان شرقی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در آذربایجان شرقی/ ضرورت دقت در واکسیناسیون گروه‌های هدف

افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در آذربایجان شرقی/ ضرورت دقت در واکسیناسیون گروه‌های هدف

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان، خواستار اهتمام و همکاری هرچه بیشتر برای مدیریت و مقابله با این بیماری شد.

علیار راستگو در سی و ششمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، گفت: در حال حاضر، 17 شهرستان استان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی قرار دارند.
 
وی خواستار توجه بیشتر مسئولان امر به اجرای دقیق طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی شد و گفت: تمامی فرمانداران موظف هستند که محدودیت‌های متناسب با هر یک از وضعیت‌ها را در شهرستان خود اجرا کنند.
 
راستگو با تاکید بر فعال شدن هرچه بیشتر کمیته‌های ستاد استانی مقابله با کرونا، افزود: با توجه به افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در استان، کمیته نظارت با جدیت بیشتری به وظایف خود عمل کرده و گزارش عملکرد هفتگی ارائه کند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین خواستار رعایت مصوبه دورکاری در ادارات استان شد و گفت: در تمامی سازمان‌ها، دستگاه‌ها و ادارات دولتی شهرهای قرمز، باید صرفا یک سوم کارکنان در محل کار خود حضور یابند و با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود.
 
راستگو با قدردانی از همراهی و مشارکت اصناف در تعطیلی مغازه‌های خود و همکاری با ستاد استانی مقابله با کرونا، تاکید کرد: سلامت مردم، هدف اصلی و خط قرمز ما در شرایط کنونی است و با هر موضوعی که امنیت اجتماعی و سلامت شهروندان را به مخاطره بیندازد برخورد می‌کنیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت مخفیانه برخی قلیان سراها و قهوه خانه‌ها در تبریز، اظهار کرد: سرو قلیان در شرایط عادی، خلاف قانون است و با توجه به وضعیت قرمز تبریز و بسیاری از شهرستان‌های استان، نیروی انتظامی و اتاق اصناف باید با متخلفان برخورد کرده و اجازه فعالیت هیچ قلیان‌سرایی را صادر نکنند.
 
وی همچنین خواستار دقت در واکسیناسیون گروه‌های هدف و جلوگیری از سوءاستفاده در این خصوص شد.