• جمعه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۶:۰۷
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 1400021006845
  • منبع : نمایندگی ایلام

مدیرکل راه و شهرسازی استان:

اجرای طرح های راه‌سازی سیروان سرعت می‌گیرد

اجرای طرح های راه‌سازی سیروان سرعت می‌گیرد

ایسنا/ایلام مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام  امروز جمعه دهم اردیبهشت ۱۴۰۰، ضمن بازدید از طرح های عمرانی حوزه راه و شهرسازی شهرستان سیروان بر تسریع اجرای این طرح‌ها با رعایت نکات فنی و کیفی تاکید کرد.


«عبدالله بهادری» در بازدید از  طرح های احداث راه چشمه چاهی- سفیدخانی و سیروان( قاضی خان) - بدره، و پروژه های احداث ساختمانهای اداری میراث فرهنگی و گردشگری، محیط زیست و بهزیستی شهرستان اظهار کرد:  پروژه واریانت چشمه چاهی- سفیدخانی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است و  ضمن افزایش ایمنی و حذف نقاط پر حادثه  مسیر مرکز استان ایلام تا شهر لومار مرکز شهرستان سیروان را حدود ۱۰کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند.


وی افزود : با توجه به اینکه عمده کار پر حجم خاکبرداری و خاکریزی و احداث پل بزرگ مسیر به انجام رسیده و در صورت تامین اعتبار پیمانکار آمادگی دارد تا در کمترین زمان ممکن پروژه را تکمیل کند.


مدیر کل راه و شهرسازی استان در مورد مسیر ارتباطی سیروان به شهرستان بدره و جنوب استان گفت: طول این پروژه ۱۳کیلومتر است ، ۷ کیلومتر آن در شهرستان سیروان سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسید ولی عمده کار در ۶ کیلومتر باقی‌مانده بود به طوری که احداث پل بزرگ جابر و تونل ۲۰۰متری و عملیات کوه‌بری و خاکبرداری و خاکریزی و زیرسازی در این قطعه قرار داشت که به اتمام رسید و هم اکنون پیمانکار مشغول آخرین مرحله یعنی آسفالت  مسیر است که در خرداد ماه آینده این ۶ کیلومتر نیز تکمیل و پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

بهادری  خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری از پروژه قاضی‌خان- بدره مسیر شهرستان سیروان به سمت شهرستانهای جنوبی استان( بدره، دره شهر و آبدانان) حدود ۸۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود. 
وی افزود: اصلاح، تعریض، حذف نقاط پر حادثه و گردنه های منتهی به مسیر قاضی‌خان - بدره نیز در دستور کار قرار دارد و این طرح نیز به زودی به مرحله اجرا در خواهد آمد.
به گزارش ایسنا ، بهادری از ساختمانهای اداری در حال احداث میراث فرهنگی، محیط زیست و بهزیستی نیز بازدید کرد.

انتهای پیام