• دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۷
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 1400021308763
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

۲ دانشگاه اصفهانی در لیست مؤسسات برتر رتبه‌بندی «رار»

۲ دانشگاه اصفهانی در لیست مؤسسات برتر رتبه‌بندی «رار»

ایسنا/اصفهان دانشگاه های صنعتی اصفهان و کاشان در گزارش «آژانس رتبه‌بندی رار» (RUR) در سال ۲۰۲۱ میلادی به عنوان دومین و نهمین دانشگاه برتر ایران در این نظام رتبه بندی جای گرفتند.

بر پایه گزارش «آژانس رتبه‌بندی رار» (RUR) در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۲ مؤسسه ایرانی در لیست مؤسسه‌های برتر جای گرفته‌اند که دانشگاه صنعتی اصفهان پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه جهانی ۲۱۶ در جایگاه دوم و دانشگاه کاشان نیز با رتبه ۵۷۸ جهان در رتبه نهم کشور قرار گرفتند.

نخستین هدف این نظام رتبه‌بندی، سنجش عملکرد مؤسسه‌های برتر جهان بر پایه چهار حوزه کلیدی (آموزش، پژوهش، تنوع جهانی و پایداری مالی) است. افزون بر این، مدیران دانشگاه می‌توانند وضعیت خود را تحلیل و ارزیابی کنند و دانشجویان نیز مؤسسه هدف خود را برای ادامه تحصیل آسان‌تر انتخاب کنند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، بر پایه گزارش سال ۲۰۲۱ میلادی رتبه‌بندی «راوند»، دانشگاه صنعتی اصفهان، رتبه ۱۹۵ جهانی در حوزه آموزش، ۱۸۲ در بخش پژوهش، ۵۹۲ در حوزه تنوع جهانی و ۴۰۹ را در پایداری مالی کسب کرده است. دانشگاه کاشان نیز به ترتیب رتبه های ۵۴۵، ۵۰۶، ۸۱۸ و ۶۲۱ در بخش های آموزش، پژوهش، تنوع جهانی و پایداری مالی را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام