• دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۹
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 1400021309123
  • خبرنگار : 71477

چین، ژاپن و کره جنوبی متعهد به حمایت "هدفمند" برای بهبود از پیامدهای پاندمی کرونا شدند

چین، ژاپن و کره جنوبی متعهد به حمایت "هدفمند" برای بهبود از پیامدهای پاندمی کرونا شدند

وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی چین، ژاپن و کره جنوبی امروز (دوشنبه) متعهد به برنامه‌های "هدفمند" برای کشورهایی که بیشترین ضربه را از پاندمی کرونا خورده‌اند و همچنین تقویت ثبات مالی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، به دنبال نشستی مجازی که در حاشیه نشست‌های سالانه "بانک توسعه آسیایی" برگزار شد، این وزرا در بیانیه‌ای مشترک متعهد به دستیابی به بهبود فراگیر، حفظ پایداری مالی بلند مدت و حفظ ثبات مالی شدند.

انتظار می‌رود واکنش‌ها به بحران ویروس کرونا، پوشش بهداشت جهانی، تغییر آب و هوا، تاسیسات زیربنایی باکیفیت و شفافیت و پایداری بدهی در آسیای نوظهور در راس برنامه نشست‌های بانک توسعه آسیایی باشند.

وزرای دارایی چین، ژاپن و کره جنوبی در این بیانیه گفتند: با ادامه سیاست حمایتی و گسترش پوشش واکسیناسیون، دورنمای منطقه‌ای بهبود یافته است. با این حال، ما باید هوشیار باشیم چرا که بهبود اقتصادی در کشورهای عضو یکدست، مشخص و باثبات نبوده و در معرض خطرات نزولی شدید قرار دارد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما به دنبال ابتکارعمل‌های جدید برای تقویت امنیت مالی منطقه‌ای آسه‌آن+3 هستیم.  

این سه کشور همچنین به لزوم واکنش دادن به چالش‌های ساختاری و پیامدهای جدی‌شان برای ثبات مالی و اقتصادی منطقه‌ای اشاره کردند.

آنها همچنین بر تعهد خود نسبت به حمایت از سرمایه‌گذاری و تجارت قانونمند و آزاد در این منطقه تاکید کردند.

انتهای پیام