• سه‌شنبه / ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 1400021409466
  • خبرنگار : 50180

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

آغاز برداشت کلزا از مزارع مناطق گرمسیری کرمانشاه/ پنجمین استانِ تولیدکننده هستیم

آغاز برداشت کلزا از مزارع مناطق گرمسیری کرمانشاه/ پنجمین استانِ تولیدکننده هستیم

ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت کلزا از مزارع مناطق گرمسیری استان خبر داد.

نوربخش حاتمی در گفت و گو با ایسنا، سطح اراضی کلزا در استان کرمانشاه طی سال جاری را 3150 هکتار اعلام کرد و افزود: احتمالا امسال میزان برداشت کلزا در مزارع استان از هفت هزار تن بیشتر شود.


حاتمی با بیان اینکه بیشترین سطح زیر کشت کلزا در استان به شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و صحنه اختصاص دارد، گفت: امسال شهرستان کرمانشاه بیشترین سطح زیرکشت کلزای استان را دارد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به خرید تضمینی کلزا از کلزاکاران استان، تصریح کرد:  19 مرکز برای خرید تضمینی کلزا از کشاورزان در استان در نظر گرفته شده که با توجه به تجربه سنوات گذشته این تعداد کافی است و مشکلی برای خرید کلزا از کشاورزان نداریم.


 حاتمی با بیان اینکه امسال قیمت خرید تضمینی کلزا برای هر کیلوگرم محصول یازده هزار تومان اعلام شده، گفت: مطالبات کلزاکاران در اسرع وقت به حساب آنها واریز خواهد شد.


وی سپس با بیان اینکه استان کرمانشاه پنجمین استان تولید کننده کلزا در کشور است، گفت: امیدواریم در سنوات آینده با توسعه این کشت در جایگاه بهتری قرار بگیریم.

وی ادامه داد: سال زراعی گذشته 2800 هکتار از اراضی استان زیر کشت کلزا رفته بود و در مجموع 4800 تن محصول از مزارع این استان برداشت شد.


 به گفته حاتمی برداشت کلزا در مناطق گرمسیر استان آغاز شده و تا اواخر خرداد در مناطق سردسیر و معتدل استان ادامه خواهد داشت.

 انتهای پیام