• پنجشنبه / ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۶
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 1400032014563
  • خبرنگار : 50029

استاندار فارس:

هیچ قصوری در انتخابات پذیرفتنی نیست

هیچ قصوری در انتخابات پذیرفتنی نیست

ایسنا/فارس استاندار فارس با تاکید بر اینکه هیچگونه قصور و نقصی از اعضای ستاد انتخابات استان پذیرفته نخواهد شد، گفت: برای ما برگزاری درست و قانونمند انتخابات از هر گونه دوستی و هم فکری و ارتباط مهم تر است.

عنایت‌الله رحیمی در جلسه ستاد انتخابات فارس با اشاره به اینکه در برگزاری انتخابات مر قانون را به صورت صد درصد اجرا کنیم، اظهار کرد: هیچ مسئولی اجازه ندارد له یا علیه کسی اظهار نظر کرده یا از امکانات دولتی وعمومی و جایگاه حقوقی خود به نفع هیچ یک از کاندیداهای شورای شهر یا ریاست جمهوری استفاده کند.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری فارس، رحیمی خاطرنشان کرد: ما بر مبنای وظایف قانونی، تکالیف مسئولیتی و اعتقادات دینی خود اقداماتی را در راستای برگزاری هر چه بهتر انتخابات انجام می‌دهیم.

استاندار فارس با بیان اینکه انتخابات مظهر اراده ملی است و موجب افزایش امنیت پایدار و حفظ منافع ملی  و گردش نخبگان می‌شود، خاطرنشان کرد: توجه به انتخابات به این معناست که به تکیه گاه اصلی نظام، یعنی مردم توجه شده است.

رحیمی با تاکید بر این اعتقاد محوری که  مردم خود باید بر سرنوشتشان اثرگذار باشند بزرگترین دستاورد ۱۰۰ ساله اخیر ملت ایران دانست و افزود: پایه اصلی جمهوریت و اسلامیت نیز بر مبنای مردم  و انتخابات گذاشته شده است و بر اساس این باور همه باید تلاش کنند مشارکت افزایش یابد.

او ادامه داد: ما باید این یقین را در مردم ایجاد کنیم که این انتخابات یک انتخابات سالم، قانونمند، ایمن، آرام  و همراه با حفظ سلامتی مردم است؛ چرا که اگر این اعتماد سازی انجام نشود طرف مقابل که معاند نظام است و می‌کوشد ایمنی و سلامت انتخابات را زیر سوال ببرد بنابراین  باید با ایجاد این اطمینان استراتژی‌ها و راهبردهای معاندان را خنثی کنیم و انتخابات آن گونه که در شان جمهوری اسلامی و مردم، خواست رهبری و تلاش دولت است برگزار شود.

استاندار فارس تاکید کرد: همه کمیته‌ها بر مبنای شرح وظایف خود مسئولیت دارند  و این مسئولیت‌ها هم قائل به شخص و هم سلسله مراتبی است و نباید تنها به یک ابلاغ بسنده کنیم بلکه این ابلاغ‌ها باید تا زمان حصول نتیجه دنبال شود.

رحیمی از همه دست اندرکاران اعم از فرمانداران و اعضا ستاد انتخابات استان خواست تا در هماهنگی کامل با یکدیگر عمل کنند  و تاکید کرد: نباید در هیچ یک از سطوح اختلافی وجود داشته باشد و کمبودها نیز بر مبنای همکاری و همدلی رفع شود.

او اضافه کرد: ما علاوه بر اینکه نمایندگی سیاسی دولت را بر عهده داریم حافظ آرا مردم و امین آنها هستیم و باید این اعتماد را ایجاد کنیم که نه یک رای بیشتر و نه یک رای کمتر، در صندوق نخواهد رفت و آنچه مردم تصمیم می‌گیرند و می‌نویسند محقق می‌شود.

استاندار فارس با اشاره به بیماری کرونا و اولویت داشتن سلامت مردم بر لزوم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در تجمعات و برنامه‌های تبلیغاتی تاکید و اضافه کرد: همه دستگاه‌های اجرایی موظف به تامین موارد مورد نیاز ستاد انتخابات هستند.

رحیمی خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات استان به فرماندارن ابلاغ کند که راه‌اندازی شعب باید سر ساعت مقرر انجام شود و برای قصور از قانون هیچ عذری پذیرفته نیست.

انتهای پیام