• جمعه / ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۰:۳۲
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 1400032114828
  • خبرنگار : 50223

حجت الاسلام رئیسی:

امیدواریم با انتخاب مدیران جهادی زمینه توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را فراهم کنیم

امیدواریم با انتخاب مدیران جهادی زمینه توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را فراهم کنیم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: امیدواریم با انتخاب مدیران جهادی زمینه رشد و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را فراهم کنیم.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در گفت و گو با مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق شبکه استانی افزود: توسعه صنعت گیاهان دارویی، گردشگری، کشاورزی و آبزی پروری به عنوان اولویت استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به شناخت خود از استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: مردم و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در زمان دفاع مقدس خدمات بی نظیری را به انقلاب ارائه و در هر کوه و برزن در پشتیبانی از انقلاب احساس مسئولیت کردند.
این نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تقدیم ۱۸۰۰ شهید به انقلاب نشان از تعهد این مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به ظرفیت های گردشگری، گیاهان دارویی، جنگل های بلوط و آبزی پروری در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: باید تلاش کنیم زیرساخت‌های لازم برای توسعه این ظرفیت‌ها مهیا شود.
وی با اشاره به مشکل بیکاری و اشتغال در این استان ادامه داد: رفع مشکل بیکاری با توسعه صنعت گردشگری، آبزی پروری، کشاورزی، دامداری و باغداری در دستور کار او قرار خواهد گرفت.
نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری عنوان کرد: ما می توانیم از جنگل‌ها، طبیعت و معادن این استان درآمد زایی مطلوبی داشته باشیم و از این ظرفیت ها همچون درآمد نفت بهره برداری شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به سابقه تاریخی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی رزومه بسیار خوبی از اقوام و طوایف این استان در زمان مقابله با ظلم و جور بیان می کرد.
وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت کشاورزی بی نظیری برخوردار است، اظهارکرد: باید صنایع تبدیلی حوزه کشاورزی در این استان را توسعه دهیم، چرا که در صورت توسعه صنایع تبدیلی می توانیم شاهد رشد کشاورزی و باغداری در این استان باشیم. 
نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه رهاورد توسعه کشاورزی کاهش نرخ بیکاری و افزایش تولید است، گفت: در سفر سال گذشته به استان کهگیلویه و بویراحمد با نشست هایی که با مسئولان و مردم این استان برگزار کردیم به این نتیجه رسیدیم که با کمک همین مردم، جوانان، نخبگان و فرهیختگانِ بومی، زمینه های توسعه این استان فراهم شود.
حجت الاسلام رئیسی افزود: امیدواریم با شرکت در انتخابات و انتخاب مدیران جهادی و کارآمد بتوانیم زمینه های رشد و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد را فراهم کنیم.
وی خطاب به جوانان و افرادی که از حضور در انتخابات دلسرد هستند توصیه کرد: با توکل به خداوند و انتخاب فرد اصلح زمینه های پیشرفت و تعالی استان و کشور فراهم می شود.
به گزارش ایسنا، نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با تاکید بر اهمیت حضور گسترده در انتخابات و نقش مردم در اقتدار ایران بیان کرد: نقش مردم در تغییر و ایجاد توسعه در هر منطقه بسیار مهم و چشمگیر است.
انتهای پیام