• سه‌شنبه / ۲۵ مهر ۱۳۹۱ / ۱۵:۰۱
  • دسته‌بندی: انرژی
  • کد خبر: 91072516746

/اختصاصی ایسنا/

سهمیه بنزین آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی کاهش یافت

سهمیه بنزین آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی کاهش یافت

بعد از کاهش اجازه برداشت بنزین 700 تومانی، سهمیه بنزین "آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی دوگانه‌سوز" هم کاهش یافت.

بعد از کاهش اجازه برداشت بنزین 700 تومانی، سهمیه بنزین "آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی دوگانه‌سوز" هم کاهش یافت.

مجید شهیدی رییس روابط عمومی شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این‌که سهمیه آژانس‌ها و مسافربرهای شخصی دوگانه‌سوز از ابتدای مهر ماه امسال طبق مصوبه ستاد هدفمندی‌ یارانه‌ها کاهش یافت، گفت: بر این اساس سهمیه این خودروها از ماهیانه 300 لیتر به 200 لیتر کاهش یافته است.

وی همچنین با تایید خبر روز گذشته ایسنا درباره کاهش سهمیه بنزین آزاد کارت‌های سوخت در مورد کاهش اجازه برداشت بنزین صد تومانی هم توضیح داد که این کار طبق مصوبه ستاد هدفمندی‌ یارانه‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای اجرا در مهر ماه ابلاغ شده است.

شهیدی با رد این موضوع که در صورت اتمام اجازه برداشت 300 لیتری بنزین 700 تومانی امکان شارژ دوباره آن به همین میزان وجود دارد، گفت: در ماه تنها امکان برداشت 300 لیتر بنزین 700 تومانی با کارت‌های سوخت وجود دارد و در صورت اتمام این سهمیه امکان شارژ دوباره آن وجود ندارد.

رییس روابط عمومی شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی البته یادآور شد که در صورت اتمام شارژ بنزین 700 تومانی کارت‌های سوخت محدودیتی برای برداشت بنزین 700 تومانی وجود ندارد چرا که افراد می‌توانند از طریق کارت سوخت جایگاه‌داران بنزین مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی دلیل کاهش اجازه برداشت بنزین 700 تومانی را این گونه توضیح داد: ستاد هدفمندی‌ یارانه‌ها به دلیل این‌که میزان 500 لیتری ماهانه بنزین آزاد به طور کامل مصرف نمی‌شد آن را به 300 لیتر کاهش داد.

انتهای پیام