• شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۱ / ۱۲:۲۷
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 91091105184
  • خبرنگار : 71413

از برنده‌ی بوکر تا خالق «هری پاتر»

گزارش گاردین از موفق‌ترین نویسندگان زن سال 2012

گزارش گاردین از موفق‌ترین نویسندگان زن سال 2012

«هیلاری منتل» و «جی.کی رولینگ» در فهرست زنان نویسنده‌ای قرار گرفته‌اند که در سال 2012 بر بازار کتاب حکمرانی کرده‌اند.

«هیلاری منتل» و «جی.کی رولینگ» در فهرست زنان نویسنده‌ای قرار گرفته‌اند که در سال 2012 بر بازار کتاب حکمرانی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه «گاردین» در گزارشی فهرست نویسندگان زنی را که در سال جاری میلادی با انتشار آثار خود نفوذ فراوانی در بازار کتاب داشتند را تهیه کرده که در آن نام‌های آشنایی چون برنده جایزه بوکر و خالق «هری پاتر» دیده می‌شود.

«هیلاری منتل» به عنوان نخستین زن و اولین نویسنده‌ی انگلیسی که دو جایزه بوکر را از آن خود کرده در سال 2012 نام خود را در دنیای ادبیات معاصر ماندگار کرد. وی که یک‌بار با رمان «تالار گرگ» جایزه‌ بوکر را به دست آورده بود،‌ امسال با سومین جلد از سه‌گانه‌ «بالا آوردن اجساد» دومین بوکر را به چنگ آورد.

«هیلاری منتل» در حال حاضر یکی از با نفوذ‌ترین و مهمترین نویسندگان رمان‌های انگلیسی محسوب می‌شود. او در رمان‌های تاریخی خود داستان معروف «توماس کرامول»، «هنری هشتم» و «آن بولین» را روایت کرده و مخاطبان بسیاری را با خود همراه کرده است.

یکی دیگر از نویسندگان زن موفق سال 2012 از نگاه گاردین، «جی.کی رولینگ» است که بیشتر به عنوان خالق هفت‌گانه‌ «هری پاتر» شناخته می‌شود. او امسال با انتشار اولین رمان ویژه بزرگسال دوباره نامش در صدر فهرست نویسندگان آثار پرفروش قرار گرفت.

«خلاء تصادفی» نام نخستین تجربه‌ رولینگ در حوزه‌ی ادبیات بزرگسال است که تاکنون به فروش بسیار بالایی دست یافته و در انگلیس عنوان سریع‌ترین میزان فروش طی سه سال گذشته را کسب کرده است. این رمان 500 صفحه‌ای داستان مردم یک شهر را پس از مرگ ناگهانی یکی از شهروندان در قالب طنزی سیاه روایت کرده است.

«کیت ماس» از دیگر نویسندگان زنی است که امسال مورد توجه فراوان خوانندگان آثار ادبی قرار گرفته است. سه‌گانه‌ تاریخی او امسال با انتشار «قلعه»، رمانی 700 صفحه‌ای تکمیل شد و شهرت افزونی برایش به ارمغان آورد. «ماس» یکی از بنیانگذاران و برگزارکنندگان جایزه‌ ادبی «اورنج» انگلیس است که هرساله به نویسنده‌ی زن تعلق می‌گیرد.

«آماندا هاکینگ» نیز یکی دیگر از زنان نویسنده‌ی محبوب سال 2012 لقب گرفته است. نام او در فهرست پرفروش‌ترین نسخه‌های دیجیتالی سایت آمازون خودنمایی می‌کند و همین مطلب نشانگر موفقیت او طی سال‌ جاری میلادی است.

انتهای پیام