• دوشنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۱ / ۰۹:۴۱
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 91091306555
  • خبرنگار : 71365

یادی از غلامرضا بروسان و الهام اسلامی در سالگرد درگذشت‌شان

یادی از غلامرضا بروسان و الهام اسلامی در سالگرد درگذشت‌شان

چهاردهم آذرماه سالگرد درگذشت غلامرضا بروسان و الهام اسلامی است.

چهاردهم آذرماه سالگرد درگذشت غلامرضا بروسان و الهام اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران، (ایسنا)، غلامرضا بروسان به همراه همسرش الهام اسلامی و دخترشان لیلا 14 آذرماه سال 1390 بر اثر تصادف درگذشتند.

غلامرضا بروسان متولد 25 آذرماه سال 1352 در مشهد بود. این شاعر فرزند یکی از شهیدان هشت سال دفاع مقدس بود که یک مجموعه‌ مرثیه را در قالب آزاد برای پدرش سروده که در حال انتشار است.

از بروسان مجموعه‌های شعر «احتمال پرنده را گیج می‌کند» و «یک بسته سیگار در تبعید» منتشر شده، که دومین مجموعه‌ی شعرش، عنوان برگزیده‌ی جایزه‌ی شعر خبرنگاران را در نخستین دوره برایش به ارمغان آورد. مجموعه‌ی شعر «مرثیه برای درختی که به پهلو افتاده است» او نیز برگزیده‌ی دومین دوره‌ی جایزه‌ی شعر نیما معرفی شد. او همچنین گزیده‌ای از شعر مشهد به نام «به سوی رودخانه‌ی استوک»، «عصاره‌ی سوما»، گزیده‌ای از ریگ‌ ودا (قدیمی‌ترین کتاب مقدس موجود هندوها) و «مرا ببخش خیابان بلندم»، گزیده‌ی شعر شمس لنگرودی، را منتشر کرده است.

همچنین از بروسان، مجموعه شعر منتشرنشده‌ای با نام «در آب‌ها دری باز شد» به انتشارات مروارید سپرده شده که به گفته‌ی ‌ناشر، هم‌اکنون برای گرفتن مجوز نشر ارائه شده است. این مجموعه شامل دو بخش می‌شود؛ یک بخش با نام «پرستویی در سکوت فرورفته تا کمر» شامل مرثیه‌هایی است که او برای پدرش سروده است و بخش دیگر نیز «گل‌هایی به شدت بی‌اسم» نام دارد.

برخی از شاعران و منتقدان ادبیات به اعتبار شعرهای منتشرشده‌ی بروسان، او را شاعری می‌دانستند که می‌تواند در آینده شعر ایران نام‌آور باشد. همچنین در برنامه‌های یادبودی که سال گذشته برای این شاعر برگزار شد، بسیاری از شاعران و نویسندگان حضور پیدا کردند و درباره‌ی ویژگی‌های شعری او سخن گفتند.

الهام اسلامی نیز متولد سال 1362 بود. از او مجموعه‌ی شعر «دنیا چشم از ما برنمی‌دارد» منتشر شده است که به‌عنوان نامزد دومین دوره‌ی جایزه‌ی شعر زنان (خورشید) معرفی شده بود؛ همچنین نامزد سومین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر جوان شده بود.

غلامرضا بروسان در بهشت رضای مشهد و همسرش الهام اسلامی نیز در محمودآباد به خاک سپرده شد.

انتهای پیام