• شنبه / ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ / ۱۲:۰۱
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 91121207705
  • منبع : نمایندگی مازندران

باحضور خانواده‌های اهداکنندگان عضو؛

سومین جشن نفس در مازندران برگزار شد

سومین جشن نفس در مازندران برگزار شد

ایسنا/مازندران سومین جشن نفس با حضور خانواده‌های اهداکنندگان عضو در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

سومین جشن نفس با حضور خانواده‌های اهداکنندگان عضو در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مازندران، به منظور یاد بود اهداکنندگان عضو در استان و تجلیل از خانواده‌های ایشان، سومین جشن نفس در تالار آیت الله کوهستانی ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

دکتر محمدمهدی ناصحی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این مراسم با اشاره به اینکه پیوند اعضا در استان از سال 87 آغاز شد اظهار کرد: در حال حاضر 62 اهدای عضو در استان صورت گرفته که به 380 بیمار نیازمند، زندگی دوباره بخشیده است.

وی با بیان اینکه مازندران از استان‌های پیشتاز در اهدای عضو به شمار می‌رود، گفت: این استان در پنج ساله گذشته بیشترین اهدای عضو را داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: 50 عضو بدن فرد دچار مرگ مغزی شده، قابل پیوند است و از این میان هشت عضو از جمله کلیه‌ها، ریه‌ها، قرنیه‌های چشم، قلب و کبد بیشتر جنبه حیاتی دارد.

ناصحی اهدای عضو به بیماران نیازمند به پیوند را بالاترین درجه ایثار و دارای اجر اخروی عنوان کرد و افزود: این عمل نشان دهنده فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی مردم است.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی اهدای عضو از طریق رسانه‌ها و نهادهای مرتبط در بسترسازی این عمل خیرخواهانه موثر است و مردم باید به این باور برسند که اهدای عضو، می‌تواند روح تازه‌ای به بیماران ببخشد.

انتهای پیام