• دوشنبه / ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ / ۰۸:۵۲
  • دسته‌بندی: سیستان و بلوچستان
  • کد خبر: 92012608921
  • منبع : نمایندگی سیستان و بلوچستان

اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان آغاز بکار کرد

اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان آغاز بکار کرد

ایسنا/سیستان و بلوچستان طی مراسمی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان با حضور نمایندگان مردم ، فرمانداران، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان، شورای اداری و جمعی از معتمدین و ریش سفیدان منطقه سیستان فعالیت خود را شروع کرد.

طی مراسمی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان با حضور نمایندگان مردم ، فرمانداران، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان، شورای اداری و جمعی از معتمدین و ریش سفیدان منطقه سیستان فعالیت خود را شروع کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، گفتنی است این طرح سال‌ها در دستور کار مسولین شهرستان و استان قرار داشت که در سفر دکتر ملک‌زاده معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان ، راه اندازی اداره کل مستقل برای حوزه سیستان در اولویت قرار گرفت و نهایتا امروز به طور رسمی محقق شد.

دکتر عالی نماینده مردم سیستان ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق بزرگ، خواستار تجهیز این اداره کل در اسرع وقت شد.

وی هم‌چنین به استفاده از نیروهای متخصص و بومی این منطقه برای بکارگیری در بخش‌های مختلف اداره کل سیستان تاکید کرد.

حسینی نماینده مردم سیستان نیز در جلسه افتتاح اداره کل سیستان گفت: برای راه‌اندازی و تجهیز این اداره کل از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

ناظری فرماندار زابل نیز با اشاره به این‌که بیشتر آثار سیستان ناشناخته مانده است افزود: با وجود کثرت آثار در این منطقه امیدوارم در آینده بتوان از این فرصت برای معرفی هرچه بیشتر این جاذبه‌ها استفاده کنیم.

شایان ذکر است طی حکمی ملک محمد سنجرانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان سرپرست اداره کل سیستان منصوب شد.

انتهای پیام