• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۲ / ۱۲:۲۹
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 92050201162
  • خبرنگار : 71431

انحراف به چپ، جان 4 تن را گرفت

انحراف به چپ، جان 4 تن را گرفت

در جریان وقوع سه حادثه رانندگی در جاده‌های کشور طی 24 ساعت گذشته، شش تن جان خود را از دست دادند که از این میان تصادف میان یک دستگاه پژو پارس، سواری 405 و پراید مرگبارترین حادثه بود.

در جریان وقوع سه حادثه رانندگی در جاده‌های کشور طی 24 ساعت گذشته، شش تن جان خود را از دست دادند که از این میان تصادف میان یک دستگاه پژو پارس، سواری 405 و پراید مرگبارترین حادثه بود.

سرهنگ رضا سلبی، رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مهمترین تصادفات واقعه در جاده‌های کشور، گفت: در ساعت 13:25 روز گذشته تصادف میان یک دستگاه پژو پارس، پژو 405 و سواری پراید در کیلومتر 15 جاده سندرک سبب مرگ چهار تن و زخمی‌شدن یک تن دیگر شد.

وی علت این حادثه را انحراف به چپ از جانب راننده پژو 405 اعلام کرد.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین از تصادف مرگبار میان یک دستگاه تریلی ماک و سواری پژو 405 در کیلومتر 20 جاده علویجه در استان اصفهان خبر داد و گفت: به دنبال این حادثه که در ساعت 1:30 بامداد روز چهارشنبه رخ داد، یک تن جان خود را از دست داد و سه تن دیگر نیز مجروح شدند.

سلبی درباره علت این حادثه نیز به ایسنا گفت: رعایت نکردن حق تقدم عبور از سوی راننده تریلی ماک علتی است که کارشناسان پلیس‌راه برای این حادثه اعلام کرده‌اند.

وی با اشاره به تصادف مرگبار میان دو دستگاه وانت تویوتا در استان سیستان و بلوچستان نیز اظهارکرد: در ساعت 21 شب گذشته تصادف میان دو دستگاه وانت تویوتا در کیلومتر 82 محور کوهک، یک کشته و هشت مجروح بر جای گذاشت.

به گفته رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا، کارشناسان پلیس‌راه علت این حادثه را انحراف به چپ از جانب راننده یکی از وانت تویوتاها اعلام کرد.

سلبی، تخطی از سرعت مطمئنه، توجه نکردن به جلو، رعایت نکردن حق تقدم عبور، انحراف به چپ و خستگی و خواب آلودگی راننده را در صدر علل بروز حوادث رانندگی در جاده‌های کشور اعلام کرد و گفت: از این میان 36 درصد تصادفات به واژگونی منجر شده و هشت درصد دیگر نیز مربوط به برخورد وسیله نقلیه با عابرپیاده بود.

وی درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور نیز اظهارکرد: برابر آخرین گزارشات دریافتی، جاده‌های کشور دارای جوی آرام و ترافیکی روان است.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اعلام شماره تلفن 88255555 از شهروندان خواست برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی کشور و همچنین امدادرسانی به حوادث احتمالی، با این شماره تماس بگیرند.

انتهای پیام