• یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۲ / ۱۰:۵۵
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 92081207189
  • خبرنگار : 71365

برگزیدگان جایزه‌ی ادبی «لیراو» معرفی شدند

برگزیدگان جایزه‌ی ادبی «لیراو» معرفی شدند

برگزیدگان سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی «لیراو» معرفی شدند.

برگزیدگان سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی «لیراو» معرفی شدند.

حمیدرضا اکبری شروه - دبیر جایزه‌ی «لیراو» - با اعلام این خبر به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در این دوره از جایزه، محمدحسین امیری، شهناز اسحاقی و سعید کیانی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم در بخش شعر معرفی شدند. داوری این بخش بر عهده‌ی پوران کاوه و جلال سرافراز بوده است. در بخش مجموعه‌ی داستان نیز اثر شهناز روستایی به عنوان برگزیده و اثر لیلا نوحی تهرانی به عنوان اثر تقدیری معرفی شد‌ه‌ است. داوری بخش مجموعه‌ی داستان نیز بر عهده‌ی حسین آتش‌پرور، قباد آذرآیین و طیبه گوهری بوده است.

او افزود: همچنین در بخش رمان فاطیما فاطری به عنوان برگزیده‌ی نهایی معرفی شده است. نشر مس و سایت ادبی چوک هم به ترتیب به عنوان بهترین ناشر و سایت فعال در حوزه‌ی هنر و ادبیات انتخاب شده‌اند.

اکبری شروه در ادامه اظهار کرد: بنا داریم در این دوره از جایزه از امیر عشیری به‌خاطر تلاشش در حوزه‌ی ادبیات پلیسی ایران تجلیل کنیم.

او همچنین گفت: این جایزه در این سه دوره برگزاری خود با هزینه‌ی شخصی برگزار شده و به جایی وابستگی نداشته است.

شروه سپس کسانی را که جایزه را به خاطر نداشتن منابع مالی ترک کرده‌اند، به اصطلاح شاعر و نویسنده خواند و ضمن تشکر از آن‌ها گفت: ما برای داوری پولی به کسی نداده‌ایم و نداریم که بدهیم.

او در ادامه از شاعران و نویسندگانی که تاکنون همراه و همگام این جایزه بوده‌اند، تشکر کرد.

مؤسس جایزه‌ی ادبی لیراو درباره‌ی مراسم پایانی آن نیز گفت: اختتامیه‌ی سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی «لیراو» جمعه، 17 آبان‌ماه، از ساعت 15 تا 17 در سرای محله‌ی اوین واقع در تهران، اتوبان چمران، ورودی بزرگراه یادگار امام، خیابان کچویی، سرای محله‌ی اوین برگزار می‌شود و به برگزیدگان تندیس جایزه، لوح تقدیر و هدایایی اهدا می‌شود.

به گفته‌ی اکبری شروه، در مراسم پایانی این دوره از جایزه قرار است یک ناشر چاپ کتاب‌های برگزیده را بر عهده بگیرد.

انتهای پیام