• سه‌شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ / ۱۱:۴۲
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 92112920220
  • خبرنگار : 71457

مقتدی صدر: اگر نتوانم شرایط را تغییر دهم در کنار ظلم هم نمی‌مانم/ دولت مالکی دیکتاتوری است

مقتدی صدر: اگر نتوانم شرایط را تغییر دهم در کنار ظلم هم نمی‌مانم/ دولت مالکی دیکتاتوری است

مقتدی صدر در اولین اظهار نظر پس از کناره گیری از قدرت اعلام کرد: سیاست در عراق به دری برای ظلم، نابودی، حق کشی و تکروی تبدیل شده است.

مقتدی صدر در اولین اظهار نظر پس از کناره گیری از قدرت اعلام کرد: سیاست در عراق به دری برای ظلم، نابودی، حق کشی و تکروی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المیادین، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در یک سخنرانی که به طور مستقیم از برخی شبکه‌های عراقی پخش شد گفت: اگر نتوانم آنچه که در حال روی دادن است را تغییر دهم پس نمی‌خواهم با ظالمان بمانم.

وی با متهم کردن دولت نوری مالکی، نخست وزیر عراق به ظلم و فساد ادامه داد: اوضاع عراق بحرانی است و نیاز به آزادی دارد اما دولت مانع آزادی بیان می‌شود و دهان‌ها را می‌بندد.

مقتدی صدر گفت: متاسفانه عراق به وسیله گروهی که از خارج آمده‌اند و عطش عجیبی به مال اندوزی دارند اداره می‌شود. خاندان صدر هیچ چشم‌داشتی به قدرت و منصب ندارد.

رهبر جریان صدر عراق در این کنفرانس خبری اظهار داشت: دولت مالکی از سوی شرق و غرب حمایت می‌شود؛ ما می‌خواهیم که برای آنها راهنما باشیم تا عراق در دستان انسان‌های امانت دار باشد.

وی با بیان اینکه ترور و کشتار به دلایلی ناچیز عراق را در بر گرفته و دولت تنها ناظر بر این امر است، گفت: عراق به یک لقمه چرب و نرم برای برخی‌ها تبدیل شده است. کشور نیاز به آزادی دارد اما دولت تلاش می‌کند تا صداها را خفه کند.

رهبر جریان صدر عراق خاطرنشان کرد: من در انتخابات آتی موضعی واحد و بدون جانبداری در قبال همگان اتخاذ خواهم کرد و از همگان می‌خواهم تا در انتخابات مشارکت داشته باشند تا عراق به دست انسان‌های فریبکار نیفتد.

وی افزود: من خواهان مشارکت در انتخابات و کوتاهی نورزیدن در خصوص آن هستم چرا که کوتاهی در این باره خیانت به عراق است. من در انتخابات به انسان‌های با شرافت رای می‌دهم.

مقتدی صدر همچنین نوری مالکی را شخصی دیکتاتور خوانده و وی را مسئول اوضاع امنیتی نابسامان در عراق دانست.

رهبر جریان صدر عراق با بیان اینکه به تصمیم‌هایی که در قبال عراق و اوضاع سیاسی این کشور اتخاذ کرده می‌بالد، از استاندارهای بغداد و میسان به دلیل خدمت رسانی به مردم قدردانی کرد و از آنها خواست به فعالیت خود به عنوان استاندار ادامه دهند. این دو استاندار از جریان صدر هستند.

انتهای پیام