• جمعه / ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ / ۰۰:۳۶
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 93022616251
  • منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران

15 میلیارد، سقف بودجه لیگ برتری‌ها شد/ مخالفت با درخواست سپاهان، فولاد و سرخابی‌ها

دیدار تیم های فوتبال سپاهان و استقلال

سازمان لیگ فوتبال ایران سقف بودجه باشگاه‌های لیگ برتری و آسیایی را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان لیگ با ارسال نامه‌ای به شانزده باشگاه لیگ برتری فوتبال ایران قانون سقف بودجه این باشگاه‌ها برای فعالیت در لیگ را تعیین کرد.

پیش از این مسئولان سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان و وزارت صنایع جلساتی را درباره تعیین سقف بودجه باشگاه‌ها برای فعالیت در مسابقات فوتبال لیگ برتر برگزار کردند که چهارشنبه تصمیم گیری نهایی در این باره انجام شد و پس از آن هم سازمان لیگ پنجشنبه با ارسال نامه‌ به شانزده باشگاه لیگ برتری تصمیم‌های مصوب شده را به آنها ابلاغ کرد.

سقف بودجه باشگاه‌ها برای لیگ برتر پانزده میلیارد تومان است که این مبلغ فقط می‌تواند صرف عقد قراردادها، ‌هزینه اسکان، اجاره هتل و سفرهای درون کشوری شود.

بنابر آببن‌نامه جدید اعلام شده از سوی سازمان لیگ باشگاه‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا نماینده دارند می‌توانند 20 درصد افزایش بودجه داشته باشند، بنابراین رقم سقف بودجه آنها به حدود 18 میلیارد تومان می‌رسد.

از طرفی باشگاه‌ها برای خدمات فوتبال پایه و توسعه و فعالیت آکادمی‌های‌شان محدودیتی ندارند.

پیش از این سازمان لیگ از تمامی باشگاه‌ها درخواست کرده بود که بودجه این فصل‌شان برای لیگ برتر را اعلام کنند. تمام باشگاه‌های لیگ برتری درخواست بودجه‌ای زیر 15 میلیارد داشتند و تنها باشگاه‌های فولاد خوزستان،‌ سپاهان، استقلال و پرسپولیس مبلغی فراتر از بودجه مصوبه شده فعلی را اعلام کرده‌اند که باید کاهش بودجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا، بودجه پیشنهادی باشگاه‌ها برای فصل آینده به شرح زیر است:

ملوان 7 میلیارد تومان، سایپا و پدیده 8 میلیارد تومان،‌ صبای قم 8.5 میلیارد تومان،‌ راه‌آهن 11 میلیارد تومان،‌ نفت مسجد سلیمان و پیکان 11.5 میلیارد تومان، گسترش فولاد تبریز، 13 میلیارد تومان، ذوب آهن و استقلال خوزستان 14 میلیارد تومان،‌ نفت تهران 18 میلیارد تومان، تراکتورسازی 19 میلیارد تومان(18 میلیارد بودجه تیم بزرگسالان + یک میلیارد بودجه تیم‌های پایه)،‌ فولاد خوزستان 27 میلیارد (18 میلیارد بودجه تیم بزرگسالان + 9 میلیارد بودجه تیم‌های پایه)،‌ سپاهان اصفهان 28 میلیارد تومان ( این بودجه مورد موافقت سازمان لیگ قرار نگرفت)

براساس مذاکرات صورت گرفته با وزارت ورزش و جوانان، مقرر شد بودجه استقلال 15 و پرسپولیس 18 میلیارد تومان بسته شود.

ا‌نتها‌ی‌ پیا‌م