• سه‌شنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ / ۱۴:۳۹
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 93032715111
  • خبرنگار : 71372

نماینده مردم خلخال:

موفقیت دولت، موفقیت نظام است

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت که کسانی که در مجلس و خارج از مجلس سعی می‌کنند دولت موفق نشود، بهتر از همه می‌دانند که در شرایط موجود که در تحریم قدرت‌های سلطه‌جو هستیم، خدمت کار مشکلی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلیل جعفری در نطق میان دستور خود در جلسه امروز علنی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این دولت برآمده از آرای مردم و مورد حمایت مقام معظم رهبری است و همراه با مجلس، تلاش‌گر و سختکوش است و تلاش می‌کند کشور را اصولی و بر مبنای قواعد صحیح اداره کند.

او با بیان اینکه بیاییم همه با هم برای موفقیت دولت که همانا موفقیت نظام است، تلاش کنیم و افزود: نقد برنامه‌ها و عملکرد دولت را برای انتخابات بعدی بگذاریم.

این نماینده مجلس در ادامه نطق خود به بیان برخی از مشکل حوزه انتخابیه‌اش پرداخت و گفت: از وزیر نیرو می‌خواهم سد گیوی را در سرلوحه برنامه‌های خود در استان اردبیل قرار دهد. این سد با بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی با توجه به برنامه‌ها و سیاست دولت، مبنی بر تکمیل پروژه‌های بالای 80 درصد همچنان مسکوت و معطل مانده و در چند ماه گذشته هیچ حرکتی در جهت تکمیل آن اتفاق نیفتاده است.

جلیل جعفری همچنین با اشاره به انتقال آب به شهر اردبیل گفت: هرگونه انتقال آب به اردبیل از حوزه خلخال غیرقانونی است و باعث اختلافات استانی می‌شود. مردم خلخال اجازه انتقال آب را نخواهند داد. شهر اردبیل در حوزه ارس قرار دارد. از آب آنجا استفاده کنیم.

او آب آشامیدنی و معضل آب در منطقه حوزه انتخابیه‌اش را مشکلی اساسی برشمرد و گفت: این مشکل در تمام حوزه‌های انتخابیه وجود دارد. از نمایندگان می‌خواهم اگر می‌خواهید این مشکل برطرف شود، باید در سال آینده ردیف مناسبی برای آن درنظر بگیرید در غیراینصورت مشکلی حل نمی‌شود.

جعفری با بیان اینکه در تمام روستاهای کشور تامین آب کشاورزی یکی از مطالبات اساسی است، عنوان کرد: همه روستاها استخر و سدهای معشیتی کوچک می‌خواهند اما متاسفانه این موضوع مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

مشکل راه یکی از مسائل دیگری بود که نماینده مردم خلخال برشمرد و از وزیر راه خواست با نظارت بیشتر این مشکلات را برطرف کند و گفت: ما هیچ زمانی حضور وزیر را در شهرستان خلخال ندیده‌ایم. انگار این شهرستان در کشور وجود ندارد. وزیر از نزدیک جاده‌های این شهرستان را بازدید کند و ببیند با چه مشکلاتی مواجه هستند. مشکل بیکاری نیز یکی از مشکلاتی است که در دو شهرستان خلخال و کوثر جوانان را رنج می‌دهد.

انتهای پیام