• پنجشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۱۱:۲۴
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 94021709777
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

" امیدوارم سرخابی‌ها در مزایده چهارم به فروش برسند"

وزیر ورزش: حرفی در مورد کی‌روش نزدم/ مسئولان وزارت صحبت‌های خود را با من تنظیم کنند

وزیر ورزش: حرفی در مورد کی‌روش نزدم/ مسئولان وزارت صحبت‌های خود را با من تنظیم کنند

وزیر ورزش و جوانان گفت: من حرفی در مورد کی‌روش نزدم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: من حرفی در مورد کی‌روش نزدم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، محمود گودرزی در بازدید از مجموعه ورزشی آستان قدس که ظهر امروز انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جای خالی چنین فضایی در مشهد حس می‌شد که با سرمایه‌گذاری‌های عظیم این اتفاق رقم خورد و امیدواریم که برکات حضرت رضا (ع) شامل حال دیگر بخش‌های استان نیز شود و از این نوع تاسیسات فاخر و ارزشمند در مکان‌های دیگر نیز استفاده شود.

وی مجموعه ورزشی آستان قدس را دارای امکانات خوب و مناسب دانست و افزود: به نظر می‌آید که کمک‌های خوبی به توسعه زیر ساخت‌ها شده است و با این امکانات سرانه خراسان رضوی بالاتر از حد پیش‌بینی شده در برنامه چهارم خواهد بود. البته برنامه‌ریزی‌ها باید دقیق، علمی و فنی باشد تا عموم مردم بتوانند در ساعات مختلف روز از آن استفاده کنند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: موضوع بسیار مهم و مطلوبی که در مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی وجود دارد تفکیک بخش‌های ویژه برای بانوان بوده که این امر به توسعه فرهنگ ورزش و نفوذ آن در فعالیت‌های ورزشی کمک می‌کند.

گودرزی در پاسخ به این سوال که صحبت‌هایی که در خصوص کی‌روش در روز گذشته زده است، واکنش‌هایی به دنبال داشته گفت: من حرفی در مورد آقای کی‌روش نزدم و شنونده باید عاقل باشد. من اسمی از کسی نیاوردم. شما مجاز و مختار به هرگونه تحلیلی هستید.

وی همچنین درباره صحبت های پیرامون بحث پیمانکار و کارگر و اینکه منظور چه شخصی بوده است، اظهار کرد: با این صحبت‌ها خیلی‌ها موافق و خیلی‌ها هم مخالف بودند. درمورد تحلیل قضایا نیز چو دانی و پرسی سوالت خطاست!

وزیر ورزش و جوانان در خصوص عملکرد کی‌روش عنوان کرد: نظر تخصصی را در این زمینه باید افراد متخصص در حوزه فوتبال بدهند.

وی در مورد مزایده تیم‌های استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: سال گذشته این دو تیم در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار گرفتند و سازمان خصوصی سازی متولی این امر است و ما نیز تابع قوانینی هستیم که این سازمان تحت تاثیر قوانین اجرا می‌کند.

گودرزی ادامه داد: به دنبال اجرای قانون هستیم و در قانون بودجه 1393 این دو باشگاه باید به بخش خصوصی واگذار شوند. وظیفه ما روشن کردن و شفاف‌سازی نسبی عملکردهای مالی این دو باشگاه بوده که این امر در خرداد و تیرماه سال گذشته انجام شده است و در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفته و امیدواریم آن‌ها نیز مزایده را با توفیق به پایان برسانند.

به گزارش ایسنا، همچنین گودرزی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: حمایت از باشگاه‌های خصوصی اصلی‌ترین سیاست کشور است و توانسته است بار سنگین دولت را به دوش بکشد. سیاست دولت نیز واگذاری امر مردم به مردم است و به همین دلیل به شدت دنبال تقویت بخش خصوصی هستیم.

وی ادامه داد: ما مکلف هستیم تا بخش خصوصی را تقویت کنیم تا بتوانیم یک گام به جلو حرکت کنیم و مطمئن هستیم خصوصی‌سازی در بحث همگانی و قهرمانی و ندرتا حرفه‌ای پاسخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: اینکه باشگاهی را دولت تاسیس کند و بعد خصوصی‌ کند منطقی نیست. از ابتدا باید با سرمایه و دانش بخش خصوصی باشگاهی شکل گیرد که در این حالت باشگاه پایدار و ماندگار خواهد بود.

گودرزی عنوان کرد: اگر مکانیزم صحیح برای واگذاری به بخش خصوصی به کار گرفته شود و باشگاه‌ها به بخش خصوصی توانمند از نظر مالی و فنی واگذار شوند، بار دولت سبک‌تر خواهد شد و در عین حال بهتر اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدوارم تجربه اول در خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی موفقیت‌آمیز باشد، گفت: روند خصوصی‌سازی با توجه به شرایط باید پیش برود و بر اساس چارچوب‌های تعریف شده صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طرح دو فوریتی باید در ابتدا در مجلس به تصویب برسد و بعد اجرا شود که بعید می‌دانم در مدت کوتاه این اتفاق صورت گیرد و امیدوارم در مزایده چهارم این دو باشگاه به فروش برسند.

وی درخصوص اظهارات دیروز خود و تناقض با صحبت‌های حسنی‌خو عنوان کرد: من مسئول ورزش هستم و دیگر مسئولان وزارت باید صحبت‌های خود را با من تنظیم کنند.

وی ادامه داد: صحبت‌های کی‌روش به برنامه فوتبال ایران چه ارتباطی دارد. سازمان ورزش که شامل فدراسیون فوتبال و باقی نهادها می‌شود، تصمیم‌گیرنده هستند و ایشان فقط یک مربی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم نهایی برای ماندن کی‌روش را وی می‌گیرد، گفت: خیر. فدراسیون‌ها تصمیم گیرنده هستند ولی ما در این خصوص مشورت می‌دهیم.

وی با اشاره به صحبتی درخصوص کارفرما و پیمانکار بودن عنوان کرد: ما کارفرما هستیم نه پیمانکار به همین دلیل در هر پروژه‌ای پیمانکار باید صحبت‌های کارفرما را عملی کند.

انتهای پیام