222 نفر از نمایندگان در بیانیه‌ای تأکید کردند؛

محکومیت شورای همکاری خلیج فارس در تروریست خواندن حزب‌الله لبنان

صحن مجلس

دویست و بیست و دو نفر از نمایندگان مجلس طی بیانیه‌ای اقدام شورای همکاری خلیج فارس در رابطه با تروریست خواندن حزب‌الله لبنان را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه که توسط عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد به شرح زیر است:

«حزب‌الله لبنان نماد مقاومت در برابر رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی است و اگر حزب‌الله نبود رژیم صهیونیستی همچنان جنوب لبنان را در اشغال خود نگه داشت و تکفیری‌های هم‌پیمان این رژیم تمامیت ارضی لبنان را همانند سوریه مورد تعرض قرار می‌دادند.

حزب‌الله لبنان و در کنار آن جهاد اسلامی و حماس امروز به عنوان ‌آبروی امت اسلامی در برابر تهاجم گسترده و بیرحمانه استکبار جهانی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی همچون نگینی می‌درخشد.

در این میان رژیم آلوده آل سعود با فشار بر دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس طی بیانیه‌ای حزب‌الله را یک سازمان تروریستی خوانده و آن را تحریم‌ کرده است. البته از عربستان که نه غیرت عربی دارد و نه غیرت اسلامی و در یک سال گذشته با بمباران وحشیانه مردم مظلوم یمن هزاران زن و کودک و پیر و جوان را به خاک و خون کشیده و نوکری آمریکا و رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشته است، انتظاری بیش از این نیست. ولی کشورهایی همانند عمان و قطر و کویت که گاه به مقاومت کمک نموده‌اند نباید خود را در کشتی شکسته و در حال غرق شدن عربستان قرار دهند و در مقابل امت اسلامی و دیگر کشورهای اسلامی بایستند.

انتظار از آنها این است که حساب خود را از عربستان جدا کنند و همانند گذشته از حزب‌الله لبنان به عنوان نماد مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی حمایت کنند.

ما نمایندگان ملت بزرگ ایران این اهانت وقیحانه به حزب‌الله لبنان توسط شورای همکاری خلیج فارس را به شدت محکوم می‌کنیم و آن را اهانت به دولت و ملت لبنان می‌دانیم و حمایت همه جانبه خود را یک بار دیگر از حزب‌الله لبنان و رهبر شجاع آن، سیدحسن نصرالله اعلام می‌کنیم. »

انتهای پیام