• یکشنبه / ۲۰ تیر ۱۳۹۵ / ۱۱:۰۴
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 95040110600
  • منبع : فضای مجازی

آیت‌الله غرویان:

احمدی‌نژاد نه خلاف را می‌پذیرفت،نه عذرخواهی می‌کرد

سخنرانی احمدی‌نژاد در مسجد جامع نارمک

استاد حوزه و دانشگاه رفتار روحانی در مقابل متخلفان را قابل تحسین توصیف کرد و گفت: مهم‌ترین تفاوت روحانی با احمدی‌نژاد این است که برابر ملت تواضع دارد و می‌گوید باید در برابر ملت پاسخگو باشیم و اگر خلافی هم شده عذرخواهی کنیم و شرمنده ملت باشیم اما روحیه رئیس دولت قبل این چنین نبود بلکه هیچگاه عذرخواهی نمی‌کرد و از یک تبختری در برابر مردم برخوردار بود و هیچگاه خلاف را نمی‌پذیرفت.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله محسن غرویان در گفت‌وگو با «انتخاب» اظهار کرد: مهم‌ترین اقدام روحانی شفافیت او در حوزه اقدامات اقتصادی و مقابله با فساد است.

او تصریح کرد: مهم‌ترین تفاوت روحانی با احمدی‌نژاد این است که او برابر ملت تواضع دارد و می‌گوید باید برابر ملت پاسخگو باشیم و اگر خلافی هم شده عذرخواهی کنیم و شرمنده ملت باشیم اما روحیه رئیس دولت قبل این چنین نبود بلکه هیچگاه عذرخواهی نمی‌کرد و از یک تبختری در برابر مردم برخوردار بود و هیچگاه خلاف را نمی‌پذیرفت.

غرویان ادامه داد: به نظر من وقتی مسئولی خطای فاحشی انجام می‌دهد باید استعفا بدهد. آقای روحانی استعفا از رئیس‌ صدوق توسعه ملی را پذیرفت که همین موضوع نشان می‌دهد شخص روحانی آماده برخورد با تخلفات است.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: می‌توان به صراحت عنوان کرد که روحانی جلوی تخلف را می‌تواند بگیرد. بسیاری از این تخلفات در دولت قبل بلکه با ارقام بیشتر صورت می‌گرفت ولی لاپوشانی و مخفی‌کاری می‌شد که همین امر لطمه بزرگی به مردم و جامعه بود.

او با بیان این که احمدی‌نژاد کابینه خود را خط قرمز می‌دانست، گفت: روحانی خط قرمز ندارد و این معنایی برای او ندارد. کابینه یعنی چه؟ کابینه یک مجموعه از افرادی هستند که باید خدمتگذار ملت باشند و ملت این افراد را به قدرت رساند. روحیه پاسخگویی باید در مسئولین نظام باشد.

غرویان افزود: به نظر من پرونده احمدی‌نژاد برای همیشه بسته شده و مختومه است. از نظر ما خیلی نباید به ایشان پرداخته شود چون اینها دنبال این هستند که دوباره با همین بحث‌ها خودشان را مطرح کنند. احمدی‌نژاد ضربه بزرگی به سیاست، اخلاق و اقتصاد کشور وارد کرد.

انتهای پیام