• شنبه / ۳ مهر ۱۳۹۵ / ۲۱:۳۹
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 95070301353
  • خبرنگار : 71439

در مراسم جشن نفس؛

جهانگیری:جوامع با حیات معنوی و اخلاقی ماندگار می‌شوند/طرح تحول سلامت را باموفقیت ادامه می‌دهیم

جهانگیری:جوامع با حیات معنوی و اخلاقی ماندگار می‌شوند/طرح تحول سلامت را باموفقیت ادامه می‌دهیم

معاون اول رییس جمهور خطاب به خانواده‌های اهداءکنندگان عضو اظهار کرد: اخلاق در جامعه به افتخار شما زنده مانده و جوامع با حیات معنوی و اخلاقی خود ماندگار می‌شوند.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در سیزدهمین مراسم جشن نفس، بزرگداشت پیوند اعضاء که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد امام راحل و شهدای 8 سال دفاع مقدس گفت: شما خانواده‌های حاضر در این مراسم کار بسیار بزرگ، خداپسندانه‌ و انسانی انجام می‌دهید و این کار صرفا کمک به حیات زیستی نیست. البته همان هم کار بزرگی است اما شما با این کار حیات اخلاقی یک جامعه را احیاء می‌کنید و اخلاق در جامعه به افتخار شما زنده می‌ماند.

وی با بیان اینکه شما به جامعه حیات معنوی می‌دهید، افزود: جوامع با حیات معنوی و اخلاقی خود ماندگار می‌شوند.

جهانگیری ضمن تقدیر از انجمن حمایت از اهدای عضو ایرانیان، گفت: این جلسه برای من بسیار مهم بود و شاید مهم‌ترین جلسه زندگی من باشد که در کنار انسان‌هایی فداکار و خیر قرار گرفتم.

معاون اول رییس جمهور یادآور شد: اگر مسائل جامعه خود را دنبال کنید می‌بینید یکی از مسائل مهم و نگرانی‌های آینده ما، نگرانی نسبت به ریشه برخی بیماری‌هاست که شامل بیماری‌های مزمن و صعب العلاج می‌شوند. شاید در گذشته مرگ و میرها برای برخی بیماری‌های واگیردار بوده اما اکنون بیشترین تلفات به دلیل تصادفات جاده‌ای است و ما به عنوان دولت وظیفه داریم برای این‌گونه حوادث چاره‌اندیشی کنیم. البته این موضوع به عوامل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی متعددی وابسته است.

وی تاکید کرد: پشتوانه هر اقدامی بنیان‌های فرهنگی و اجتماعی هستند که خوشبختانه نهادهای مردمی برای تقویت این عوامل در کشور ما فعالیت می‌کنند. اینکه ما موفق شویم جامعه را به سمت اهدای عضو ترغیب کنیم جز با یک حرکت مردمی مهم اتفاق نمی‌افتد و این کار مردم و نخبگان جامعه است و از دست آن‌ها برمی‌آید. آن‌ها می‌توانند خانواده و جامعه را به جایی برسانند که بتوانند چنین تصمیمی بگیرند. تصمیم‌گیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک مدیر است.

معاون اول رییس جمهور در ادامه بیان کرد: ما می‌بینیم یک خانواده می‌تواند در بدترین شرایط روحی و روانی مهم‌ترین تصمیم تاریخی خود را بگیرد و به یک جامعه ارزش دهد و این به معنای واقعی تصمیم‌گیری است که آن‌ها می‌توانند در بدترین شرایط بهترین تصمیم را بگیرند و این بسیار ارزشمند است.

جهانگیری ضمن تقدیر از خانواده‌های اهداءکننده اعضا و جامعه پزشکان تصریح کرد: باید قدر گروه‌های نخبه و سرمایه‌های کشور خود را بدانیم. هنرمندان بزرگترین سرمایه‌های این کشور هستند. در عین حال علما و ورزشکاران نیز از بزرگترین سرمایه‌ها محسوب می‌شوند که با گفت‌وگو با مردم نقش موثری ایفاء می‌کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ان‌شاءالله طرح تحول سلامت را نیز با موفقیت ادامه می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم جمعی از خانواده‌های اهداءکننده پیوند عضو، قاضی‌زاده هاشمی  وزیر بهداشت، علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و جمعی از پزشکان، هنرمندان و مسئولان مربوطه حضور داشتند.

انتهای پیام