• شنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۵ / ۱۲:۱۶
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 95072413436
  • خبرنگار : 71378

برگزاری جشنواره شعر بلگراد با شعری از ایران

نشست

جشنواره شعر بلگراد با شعرخوانی شاعری از ایران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به گفته سودابه باباگپ، چهل و هفتمین جشنواره جهانی شعر «اسمدروو» ارائه آثار منتخب شاعران حاضر از سه قاره آسیا، اروپا و آمریکای لاتین را با دعوت از او بر روی سن برای خواندن شعرش «حوای تنها» آغاز کرد. در این جشنواره شاعرانی با زبان‌های ترکی، صربی، ماسادنیایی، بنگالی، انگلیسی، یونانی، لهستانی، آرژانتینی، آلمانی، بلغاری، اسپانیایی و...  حضور داشتند.

او گفت نخستین‌بار در سال ۲۰۰۶ در این فستیوال با خواندن شعرهایش حضور داشته و حالا آثارش در کتاب آنتالوژی و منتخب آثار شاعران در این رویداد ادبی منتشر شده است.

او همچنین به این موضوع اشاره کرد که در سال ۲۰۰۶ در چهل و سومین کنگره جهانی نویسندگان بلگراد و مراسم بزرگداشت ایو آندریچ برنده جایزه نوبل در کانون نویسندگان بلگراد بوده و شعرهایش در نشریه کانون نویسندگان بلگراد به زبان صربی به چاپ رسیده است.

بر اساس این خبر، باباگپ پیش‌تر جوایزی را با فیلم مستند «کشتی نوح» برای "خلق فضا و بیانی شاعرانه در پرداخت تمی ضدجنگ" دریافت کرده؛ مانند لوح شوالیه طلایی جشنواره زولوتوی ویتاز روسیه (سال ۲۰۰۴)، گرند پری و پلاک طلای بهترین فیلم از جشنواره فیلم مستند بلگراد (سال ۲۰۰۴).

انتهای پیام