• دوشنبه / ۶ دی ۱۳۹۵ / ۱۳:۰۴
  • دسته‌بندی: ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • کد خبر: 95100603423
  • منبع : سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تاکید کرد

توسعه اشتغال‌زایی در صنعت فناوری اطلاعات

توسعه اشتغال‌زایی در صنعت فناوری اطلاعات

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، با اشاره به اینکه اولویت سازمان فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT گفت: هدف نهایی، توسعه اقتصادی صنعت فاوا و اشتغال زایی در این حوزه است؛ درواقع برگزاری این همایش علاوه بر اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی جامعه فناوری اطلاعات کشور، باید به تاثیرات مثبت اقتصادی در کسب و کار ICT منجر شود.

به گزارش ایسنا، ناصرعلی سعادت، رئیس پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به رویکرد سلسله همایش‌های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی چهار دوره اخیر همایش ادامه داد: در دوره های گذشته، همایش بیشتر به تشریح مفاهیمی همچون "راهبری سازمانی IT  "و" آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات"، "ممیزی فناوری اطلاعات"، "سازوکارهای سنجش، پایش درحوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات" پرداخته است؛ در این دوره، مبحث " کنترل‌های داخلی و مدیریت ریسک" به عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده است.

رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با بیان اینکه کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، در کشورهای دیگر سال‌هاست که استانداردهای راهبری و مدیریت ICT کاملا تبیین و اجرایی شده و سازمان مصر است که از طریق برگزاری این همایش‌ها، فضایی فراهم کند تا متخصصان، مدیران و دانشجویان بتوانند با چالشهای مدیریت فناوری اطلاعات و استانداردهای روز دنیا آشنا شوند.

رئیس پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تاکید کرد: به دلیل ضرورت آشنایی تمام نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی با بحث مدیریت فناوری اطلاعات، مخاطبان این همایش همه مدیران بخش خصوصی، دولت و صاحبان صنایع و بانک‌ها هستند.

سعادت با اشاره به ضرورت آشنایی کارفرمایان پروژه های حوزه ICT با مدیریت فناوری اطلاعات گفت: یکی از مشکلات بخش خصوصی ناآگاهی کارفرمایان به ویژه کارفرمایان دولتی نسبت به نیازهای خود در این صنعت است و ضرورت دارد بخش خصوصی به ارتقاء این آگاهی کمک کند. بالا رفتن این آگاهی باعث می شود فرایند کاری سازمان‌ها درحوزه فاوا بهبود پیدا کرده و بهینه شود.

به گفته سعادت، مدیریت بهینه فناوری اطلاعات در سازمان‌ها تاثیر مستقیمی بر افزایش درآمدهای آن سازمان دارد؛ سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران قصد دارد در این همایش با معرفی چند نمونه موفق مدیریت فناوری اطلاعات در مجموعه ها، کاربرد این موضوع در توسعه صنایع را نشان دهد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به ضرورت تدوین نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات از سوی بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی برای ترسیم نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات نباید منتظر دولت شده و باید پیش قدم شود؛ قطعا جلب مشارکت و حمایت دولت برای اجرای هدفمند و فراگیر این موضوع از سوی بخش خصوصی ضرورت دارد.

او ادامه داد: در این راه ضروری است که ممیزان فناوری اطلاعات در دل بخش خصوصی شکل بگیرند و با تایید سازمان نظام صنفی رایانه ای در نهایت از سوی نهادهای دولتی و حاکمیتی فاوا به دستگاه های مختلف ابلاغ شوند.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را از ساعت ۸ الی ۱۶ روز چهارشنبه ۱۵دی ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام