• دوشنبه / ۲ اسفند ۱۳۹۵ / ۱۰:۴۷
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 95120200965
  • منبع : نمایندگی یزد

امام جمعه موقت یزد:

آیت‌الله هاشمی با شناخت سه اصل، از خود مردی برای همه دوران ساخت

636230279639550057.jpg

امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با شناخت سه اصل اسلام‌شناسی، انقلاب‌شناسی و زمان‌شناسی از خود مردی برای تمام دوران حیاتش ساخت.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام «محمدحسن معزالدینی» در مراسمی که به‌مناسبت اربعین درگذشت آیت الله هاشمی در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار شد، برخی از انسان‌ها را دارای دو ولادت و دو زمان فوت دانست.

وی اظهار کرد: انسان‌های شاخص دارای ولادت حقیقی و حقوقی هستند و برای آنها مرگ حقیقی و مرگ اجتماعی نیز رخ می‌دهد و آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز از این دست افراد بود و با کارهای بزرگی که انجام داد هر چند مرگ حقیقی ایشان رخ داد ولیکن از نظر اجتماعی زنده است.

معزالدینی شخصت هاشمی رفسنجانی را شخصیت استثنایی در حیات بشری دانست و گفت: مرحوم هاشمی اولین درخشش‌های علمی‌اش را در زمان مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی بروز داد، در زمانی که قبل از سال 1340 با انتشار یک نشریه علمی تأیید آن بزرگوار را گرفت و با درخششی که در فراگیری علم داشت به‌عنوان طلبه نخبه از سوی آیت الله بروجردی برای ایشان شهریه در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: مرحوم هاشمی بعد از فوت آیت الله بروجردی با خروج از قم و عزیمت به تهران با راه‌اندازی 40 مسجد و 40 سخنران در تهران در ایام ماه مبارک رمضان موضوعات مختلف را به بحث می‌کشاند و بعد از قیام حضرت امام خمینی‌(ره)، این تشکیلات را گسترش داد.

امام جمعه موقت یزد، هاشمی رفسنجانی را شخصیتی دانست که هیچگاه به فکر مطرح کردن خود نبود.

وی گفت: هاشمی رفسنجانی با شناخت سه اصل اسلام شناسی، انقلاب شناسی و زمان شناسی در معنای واقعی و کامل کلمه و قرار دادن آن در لفافه حلم و صبر به میدان آمد و در همه پیروز و سربلند شد.

وی ادامه داد: هاشمی از معدود افرادی بود که در هر زمانی خوب از عهده مسئولیت‌هایش برآمد، در دوران قبل از پیروزی انقلاب خوب شکنجه شد تا چون فولاد آبدیده شود، در مجلس شورای اسلامی خوب مجلس را اداره کرد، در زمان جنگ، خوب جنگ را اداره و خوب پایان داد و در زمان فوت امام، خوب مجلس خبرگان رهبری را ریاست می‌کرد و در واقع هر کجا که خدمت کرد و در هر مسئولیتی که عهده‌دار آن شد، خوش درخشید.

معزالدینی با بیان این‌که آیت الله هاشمی در میان ما نیست، اما افکار و رویه‌هایش را برای ما به یادگار گذاشته است، یادآور شد: هاشمی، زنده است به خاطر افکار و اندیشه‌هایی که برای ما باقی گذاشته است.

انتهای پیام