• دوشنبه / ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۵۶
  • دسته‌بندی: دفاعی - امنيتی
  • کد خبر: 96062715255
  • منبع : ارتش جمهوری اسلامی ایران

امیر سرلشگر موسوی :عزت و قدرت امروز کشور را از شهدا و خانواده شهدا داریم

امیر سرلشگر موسوی :عزت و قدرت امروز کشور را از شهدا و خانواده شهدا داریم

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در یادواره "مشق عشق" شهدای استان قم گفت: عزت و قدرت امروز کشور را از شهداء و خانواده شهداء داریم.

به گزارش ایسنا، امیر سرلشگر دکتر سید عبدالرحیم موسوی با تشریح ابعاد مقوله دفاع همه جانبه تصریح کرد: ما با اصطلاح دفاع آشنا هستیم، دفاع مصطلح معمولا در برابر تهاجم نظامی شکل می گیرد. وقتی یک کشور مورد تهاجم نظامی قرار می گیرد آن کشور در مقابل تهاجم بیگانه از خود دفاع می کند اما دفاع همه جانبه معنی وسیع تر و پیچیده تری دارد و انجام آن هم گسترده تر است.

وی در ادامه به تفاوت دفاع مصطلح و دفاع همه جانبه پرداخت و خاطر نشان کرد: دفاع مصطلح معمولا در یک جبهه مشخص جنگ و در مقابل یک دشمن مشخص شکل می گیرد، اما دفاع همه جانبه مرز به خصوصی ندارد و گستره آن کل جغرافیای کشور و بلکه ورای مرزهای جغرافیایی است.

موسوی تفاوت اساسی و بسیار مهم این دو نوع دفاع را اینگونه برشمرد که دفاع مصطلح معمولا در مقابل نیروهای مسلح است اما دفاع همه جانبه در مقابل همه مولفه های قدرت و به وسیله همه مولفه های قدرت است و قدرت یک کشور ترکیبی از مولفه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و ... است.
فرمانده کل ارتش تاکید کرد: تفاوت دیگر آن است که در دفاع همه جانبه، همه مسئولان، مردم و همه اقشار و هر کسی که در هر یک از عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی ، علمی و... کار می کنند، همه باید خود را در خط مقدم ببینند و از سایرین پشتیبانی کمال و تمام بکنند.
او تصریح کرد: الان مدت زیادی است که تهدید همه جانبه شکل گرفته و اجرا می شود، لذا همه ما باید خط دفاعی و مرزی که به ما سپرده شده را محکم کنیم و از دیگران که خاکریز دیگری به آنها سپرده شده است پشتیبانی کنیم. غفلت در دفاع از این خاکریز یعنی ورود دشمن و دور خوردن همه است.
موسوی افزود: تا آنجا که به نیروهای مسلح مربوط است تحت فرماندهی حضرت آقا از همان روزهای اول راه خود را پیدا کرده است. نیروهای مسلح، ابتدا به این باور رسیدند که تنها نیروی مسلح در جهان هستند که مستقیم آماج دسیسه ها و کینه های شیطانی نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جهانخوار و رژیم نحس و نجس صهیونیستی هستند.
وی در ادامه تصریح کرد:نیروهای مسلح به این باور رسیدند که برای دفاع از آرمانهای والای انقلاب باید انقلابی باشند، انقلابی بمانند، انقلابی فکر کنند و انقلابی کار کنند و این انقلابی بودن کلید اصلی موفقیت ماست.
فرمانده کل ارتش اضافه کرد: نیروهای مسلح به این باور رسیدند که باید جوانان انقلابی را برای همرزمی و هم سنگری خود انتخاب کنند،در طراحی وساخت تجهیزات انقلابی وارد شودند ودر به کارگیری آنها انقلابی عمل کنند و روش های جنگیدن خود را ابداعی وانقلابی انتخاب کنند. این است که امروز شما می بینید از نظر نیروی انسانی شهید حججی ها در نیروهای مسلح موج می زنند. در ارتش یکی از مشکلات ما پاسخگویی و مجاب کردن داوطلبانی است که با اصرار از ما درخواست اعزام به جمع مدافعین حرم را دارند، آن صحنه جنگ آنقدر گنجایش و ظرفیت ندارد که بشود همه آنها را فرستاد. این عضو گیری و تربیت و سازماندهی در حد و قواره مقابله با نظام سلطه و آمریکای جنایتکار انجام شده است و معلوم است که درگیری ما امروز مثلا در سوریه گنجایش این همه داوطلب را ندارد.
موسوی هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تجهیزات و عدم وابستگی به غیر اشاره و خاطر نشان کرد: در بخش تجهیزات، مهمترین موضوع روی پای خود بودن و عدم وابستگی به غیر و طراحی وساخت وبه کارگیری تجهیزاتی است که متناسب با دکترین عملیاتی ما باشد که این اتفاق افتاده است و نکته بسیار مهم دیگر، به کارگیری ترکیبی و منحصر به فرد این تجهیزات و روش های ابداعی است که ما را صاحب یک قدرت ناشناخته برابر دشمنان کرده و یکی از دلایل ترسی که از ما دارند همین ناشناخته بودن است.
وی افزود: اما از همه بالاتر ما دارای فرماندهی بی نظیر هستیم،خدا را شکر می کنیم که دراین زمان زندگی می کنیم و از نعمت وجود این فرمانده جامع به تمام معنی برخورداریم. فکر نکنیم چون ما مقلد و عاشق و پیرو حضرت آقا هستیم و او را مولا و مقتدای خود می دانیم این حرف را می زنیم، این طور نیست.
موسوی در این رابطه ادامه داد: من به عنوان یک کارشناس، یک نظامی خبره و با 38 سال تجربه در عرصه های مختلف، به عنوان یک استاد دانشگاه و یک صاحبنظر در عرصه های دفاعی عرض می کنم، در جغرافیای امروز جهان فرماندهی با این جامعیت نداریم و در تاریخ هم بجز معصومین (علیهم السلام) سراغ نداریم. مدارک علمی این حرف من از طریق مطالعات راهبردی اثبات و بسیار منتشر شده است.
وی خاطر نشان کرد: این است که ما امروز به یاری خداوند بزرگ، در کمال اعتماد به نفس و قدرت اعلام می کنیم،آماده ایم که در هر جایی و در هر سطحی مقتدرانه از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.
فرمانده کل ارتش با اشاره به اعلام یک مرکز تصمیم سازی در آمریکا که راهکارهای مختلفی را به هیآت حاکمه آمریکا پیشنهاد داده بود گفت: این مرکز، تنها راهکار شدنی را پذیرفتن قدرت ایران و تعامل با آن دانست.
موسوی گفت: اخیرا یکی از این صهیونیست های روسیاه در رابطه با حضور ایران در سوریه حرفهای نسنجیده ای زده که لازم است دو جمله درباره آن صحبت کنیم. شما برادران و خواهران عزیز به این نکته تاریخی اشراف دارید که مختار در ابتدای کار به ابن سعد ملعون امان داد، اما در آن شرطی گذاشت که با شکستن آن شرط ابن سعد را به درک واصل کرد.
اولا: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید، معنی اش این نیست که حتما 25 سال کامل عمر می کند. ثانیا:شرط این فرصت هم آن جمله معروف است که رژیم صهیونیستی دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: ما جنایات این ملعون را فراموش نکرده و نخواهیم کرد، او باید سرش را زیر بیاندازد و روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند، چون اگر رژیم صهیونیستی کوچکترین خطایی بکند، مختار ایرانی 25 سال فرصت او را به سرعت برق تمام خواهد کرد.
انتهای پیام