• دوشنبه / ۱ آبان ۱۳۹۶ / ۱۰:۰۳
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 96080100116
  • خبرنگار : 71468

پایان محرومیت هشت ساله سعید علی حسینی

پایان محرومیت هشت ساله سعید علی حسینی

محرومیت هشت ساله سعید علی حسینی، وزنه‌بردار فوق سنگین ایران فردا به پایان می‌رسد.

به‌ گزارش ‌ایسنا،  سعید علی حسینی ، وزنه‌برداری فوق سنگین ایران هشت سال پیش به دلیل مثبت شدن  دوباره تست دوپینگش به مدت 12 سال از حضور در میادین محروم شد. این وزنه بردار بعدا با استفاده از تغییر قوانین محرومیت های مادام العمر و کاهش آن به هشت سال توانست شانس دوباره بازگشت به دنیای وزنه‌برداری را به دست آورد.

 فدراسیون جهانی وزنه‌برداری خرداد سال 95 با ارسال نامه‌ای اعلام کرد محرومیت سعید علی حسینی در 24 اکتبر 2017 (2 آبان 96) به پایان می‌رسد و فردا محرومیت هشت ساله رکورددار جوانان جهان تمام می‌شود.

متن نامه فدراسیون جهانی که سال گذشته ارسال کرد به شرح زیر است:

" بنابر تغییراتی که درکتاب قوانین مربوط به محرومیت های مادام العمر و برخی مجازات های وادا (آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ) مدون شده است و نیز شرایط مساعد سعید علی حسینی با این قوانین، وزنه‌بردار محروم فوق سنگین ایران می‌تواند  از تاریخ ۲۴ اکتبر 2017 (۲ آبان ۹۶) مجددا فعالیت‌های حرفه‌ای خود را در عرصه بین‌المللی وزنه‌برداری آغاز کند و دوره محرومیتش خاتمه می یابد. البته به شرط این که این وزنه‌بردار قطعا نامش در حوضچه جهانی کنترل دوپینگ فدراسیون جهانی و (وادا) رسما قید شده و هر لحظه آماده حضور افسران وادا و دادن تست دوپینگ باشد."

انتهای پیام