• دوشنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۶ / ۱۰:۴۹
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 96101809299
  • خبرنگار : 71533

آخرین وضعیت دانشجویان بازداشت شده دانشگاه علامه طباطبایی

جنبش دانشجویی

دبیر روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش دانشگاه علامه طباطبایی از آزادی تعدادی از دانشجویان بازداشت شده این دانشگاه طی روزهای گذشته و بی اطلاعی از وضعیت برخی دیگر از آنان خبر داد.

فرحناز غالبی در گفت‌وگو با ایسنا، درمورد بازداشت‌های اخیر دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی گفت: پس از بازداشت فائزه عبدی‌پور دانشجوی علوم‌سیاسی دانشگاه علامه و بی‌اطلاعی از وضعیت وی تعدادی از دانشجویان برای پیگیری وضعیت عبدی‌پور با رییس دانشگاه جلسه داشتند، حدود ۱۴ نفر از این دانشجویان مقابل دانشگاه بازداشت شدند و محسن شاهسون، محمد خانی، سینا غفاری(دانشجوی کارشناسی رشته ادبیات انگلیسی)، سیاوش امجد (دانشجوی کارشناسی ارشد علوم‌اجتماعی) و مجید مسافر و برخی دیگر از جمله آنان هستند که از این تعداد مسئله سینا غفاری و سیاوش امجد حل شده‌است اما هم‌چنان از فائزه عبدی ‌پور بی‌خبریم.

وی افزود: این دانشجویان در تجمعات دستگیر نشده‌اند و مقابل دانشگاه بازداشت شده‌اند و لازم به ذکر است که آنان فعال سیاسی نیستند و فعالیت صنفی داشته‌اند.

این فعال دانشجویی در پایان اظهار کرد: امید است با تعامل رئیس دانشگاه‌ها و وزارت علوم دانشجویان بازداشتی آزاد شوند و پرونده قضایی برای آنان تشکیل نشود و نیز از لحاظ تحصیلی با مشکل مواجه نشوند.

انتهای پیام