• سه‌شنبه / ۸ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۴۸
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 96120803923
  • منبع : وزارت راه و شهرسازی

الزامات شهرهای هوشمند پایدار برای شهرداران ارسال می‌شود

الزامات شهرهای هوشمند پایدار  برای شهرداران ارسال می‌شود

الزامات شهرهای هوشمند پایدار در قالب کتابی در حاشیه همایش و نمایشگاه صنعت ساخت رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، ‌ نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات در این زمینه اظهار کرد: این کتاب در واقع گزارشی از سازمان ای تی اف در ارتباط با شهرهای هوشمند و پایدار آماده شده است. در این کتاب کشورهای بسیاری مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و اصل این کتاب با ۱۱۱۲ صفحه بدست ما رسیده است.

وی عنوان کرد: در این کتاب تصمیم بر آن شد که بصورتی مورد تقسیم بندی قرار گیرد که موضوعات جداگانه براساس نیازها طبقه بندی شود و هر فرد براساس حرفه از آن استفاده کند.

 جهانگرد تاکید کرد: این کتاب در پنج جلد طراحی شده و هرآنچه که در کنترل شهر هوشمند باید بدانیم در آن وجود دارد و تمامی استانداردها و توصیه‌ها وجود دارد و تماما کتابی بی نقص است.

به گفته او خوشبختانه با حمایت سازمان فناوری اطلاعات و دبیرخانه شورای فناوری اطلاعات کمک شد که از این کتاب در این مراسم رونمایی شود و در آینده نزدیک در تیراژ بالا برای تمام شهرداران ارسال شود.

براساس این گزارش، پیشتر در کنفرانس صنعت ساخت رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفته بود: دولت سالانه بیش از ۱۰ میلیارد دلار یارانه برای انرژی که در ساختمان‌ها مصرف می‌شود هزینه می‌کند.

محمد شکرچی‌زاده اظهار کرد: با به کارگیری روش‌های نوین ساختمان‌سازی، ‌­ می‌توان ۳۰ درصد از ۴۰ درصد انرژی که در ساختمان ها هدر می‌رود جلوگیری کرد. وی افزود: به دنبال بازیابی صنعت ساختمان هستیم که ببینیم چگونه می‌توانیم این جایگاه را ارتقاء ببخشیم.

انتهای پیام