• یکشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۵:۳۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 96121307067
  • خبرنگار : 30054

با هدف ارتقای سطح بهداشت مدارس در مناطق محروم ایران صورت گرفت

اجرای طرح «دامستوس و مدارس بهداشتی»

اجرای طرح «دامستوس و مدارس بهداشتی»

«وزارت آموزش و پرورش» و برند «دامستوس» با هدف ارتقای سطح بهداشت مدارس در مناطق محروم ایران همکاری می‌کنند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، طرح «دامستوس و مدارس بهداشتی» با شعار «دامستوس حاضر، میکروب غایب» با مشارکت «وزارت آموزش و پرورش» و برند «دامستوس»، در برخی مدارس مناطق محروم استان‌های ایران در حال اجرا است.

در یک نشست خبری و با حضور منصور مجاوری مشاور ارشد وزیر آموزش پرورش، «اوزگور کولوکفاکی» مدیرعامل شرکت یونیلیور ایران و همچنین دو تن از بازیگران محبوب کشورمان، همکاری برند «دامستوس» و «وزارت آموزش و پرورش» به صورت رسمی اعلام شد.

در این طرح که از ابتدای اردیبهشت سال ۱۳۹۵ آغاز شده؛ تجهیز و بازسازی سرویس‌های بهداشتی مدارس مورد توجه قرار گرفته است. این طرح بخشی از هدف جهانی برند «دامستوس» است که بر پایه‌ی برنامه‌ «حیات پایدار یونیلیور» و در راستای همکاری آنها با یونیسف انجام می‌شود.

مجاوری در این نشست با تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت و سلامت کودکان از تلاش‌هایی که «دامستوس» برای بهبود بهداشت دانش‌آموزان در مدارس انجام می‌دهد، تقدیر کرد.

وی همچنین اظهار کرد: همکاری خوب و موفق «وزارت آموزش و پرورش» و طرح دامستوس سبب شده تا در این دو سال صدهاهزار دانش‌‏آموز ایرانی به سرویس بهداشتی مناسب دسترسی پیدا کنند.

مشاور ارشد وزیر آموزش پرورش همچنین اضافه کرد: طرح «دامستوس و مدارس بهداشتی» تاکنون سرویس بهداشتی ۶۰۰ مدرسه در مناطق محروم شهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، یاسوج و زاهدان را بازسازی، تمیز و بهداشتی کرده است. در این طرح همچنین ۳۰ هزار لیتر دامستوس به مدارس تحت پوشش اهدا می‌شود.

در ادامه مدیرعامل شرکت یونیلیور ایران ضمن اشاره به اهمیت این طرح گفت: این کمپین با توجه به طرح مسئولیت اجتماعی دامستوس یا همان برنامه موفق «حیات پایدار یونیلیور» برنامه‌ریزی شده است. طرحی که در آن علاوه بر ارتقای سطح بهداشت مدارس، سطح آگاهی دانش‌آموزان نسبت به این مقوله نیز از طریق آموزش مناسب بهبود می یابد.

وی در ادامه توضیح داد: هدف اصلی ما کمک کردن به کودکان است تا نگران استفاده از سرویس‌های بهداشتی در مدارس خود نباشند.

این نشست خبری در تاریخ نهم اسفندماه ۱۳۹۶ در یکی از مدارس منطقه ۱۹ تهران برگزار شد.

انتهای پیام